Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiasok nektek engedik...

Anorexiasok nektek engedik hogy merjetek hogy mennyit esztek grammban?

Figyelt kérdés
Megengedik hogy előre eltervezzetek a napi menutoket és azt kimérve egyetek meg?
2018. márc. 14. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A lányom anorexiás és természetesen NEM asszisztálok a betegségéhez.


Jár pszichológushoz, itthon igyekszünk nyugodt légkört teremteni, nem bxogatjuk a kajálással feleslegesen, de nem méricskélhet semmit.


Az exét meg legszívesebben agyonütném, amiért tönkretette a lányomat a folytonos "fogyhatnál" és társai beszólogatásokkal.

2018. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
A svédek kifejlesztettek egy módszert ami ezen alapszik. A világon egyik legsikeresebb eredményt érték el ezzel a módszerrel. [link] Viszont ez csak akkor működik, ha arra tanít, hogy mi a helyes és nem arra, hogy kimérjük mennyit fogyhatunk... Egyébként azzal, hogy valakinek azt mondják, hogy fogynod kell az még nem okoz anorexiát. Az erre való hajlam már kisgyerekeknél is észrevehető. Minden anorexiásnak: az anorexia olyan, mint egy vonat, eleinte lassan halad, viszont minden erre irányuló cselekedettel (túl sok mozgás, kalória számolás stb.) végül begyorsul, ha pedig a beteg nem ugrik le a vonatról, a végállomás halál.
2018. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

2-es, DE!


Mikor teljesen normális (169/57) súlynál folyamatosan azt hallgatod, hogy "dagadt vagy", "fogyjál már 5-6 kilót", "nézd már meg, tiszta háj a hasad"... akkor SIMÁN anorexiás lesz az ember.

2018. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember ilyenkor max fogyokúrázni kezd. Viszont olyan embereknél akik hajlamosak az anorexiára, azoknál kiváltható ok lehet egy egy negatív beszólás. De abszolult nem jelenti azt, hogy minden ember anorexiás lesz, mert a súlya miatt csúfolják vagy szidják. Ez olyan, mint negyven éve amikor még azt gondolták, hogy azoknál alakul ki, akiket kiskorukban erőszak ért.. Az anorexia pszichés betegség, de gyakran a génekben is benne van, illetve megfigyelhető az agyban kisebb elváltozás is. Ajánlom neked, hogy kicsit olvass utána.
2018. márc. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát engem már nem kezelnek 22 éves vagyok és házas, de engem megnyugtat, hogy mindent mérek, megnyugtat, hogy tudom pontosan miben mi van. Után tudom követni, és realizálódik, hogy ohh tényleg nem lehet elhízni ha valaki többet mer enni 1000 kalória felett. És sokszor nem mérek már semmit, hisz fejből tudom már azokat, amiket megeszek. És az idő alatt annyit lazítottam rajta, hogy nembaj, ha több, vagy kevesebb, tudom hogy egy evőkanál zabpehely kb 10 gramm, és akkor ez alapján teszek 4 evőkanállal vízbe, vagy tejbe, attól függ, hogy a kávémhoz használok e tejet vagy sem.


És emelett KELL néha nem tudni, hogy mit és mennyit eszel. Bízni kell a testedben. Szóval mondjuk hétköznap jobban figyelsz, hétvégén kevésbé. Nekem segített sokat a méregetés, segített realizálni a dolgokat, és sosem mertem volna fél zsemlénél egyszerre többet enni, ha nem jövök rá, hogy 1 zsemle és 40 g zabpehely között a ch felszívódáson és a rosttartalmon kívül sok különbség nincs, és tök jól esik egy csirkemell sonkás uborkás szendvics reggelire, ami nem lesz több 200 kalóriánál. És reggeli pipa is.


Én ahhoz képest, hogy mindig 170=54-57 kg között voltam (53 kg alatt nem jött meg a mensesem), a sok év anorexia után (legkevesebb 37kg) úgy gyógyultam meg, hogy nem vagyok 50 kg felett, DE rendszeres a ciklusom, néha belefér egy kis junk food is, jó a vérképem és épp kisbabát várok (16 hetes vagyok és eddig 47ről indulva 1-1,5 kg-t híztam , szóval jön az új kihívás, de ez a jó benne, hogy nem az evészavar irányít engem, hanem én őt, és lehet, hogy most még X kilóval több leszek, de egy egészséges baba a gyümölcse. Aztán meg majd visszamegyek a kiindulósúlyomra. )

Szóval én nem látok semmi rosszat a méricskélésben, jó kapaszkodó az elején és az ember 1-2-3 év alatt egyre jobban meri majd elengedni azt a szoros kontrollt és látja, hogy a több kcalos napokon sem dőlt össze a világ és hogy a CH-k nagyon is jó barátok tudnak lenni. :)


22/L

2018. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!