Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért más és más különböző...

Miért más és más különböző oldalak szerint az optimális BMI intervallum, és nekem aggódnom kéne-e?

Figyelt kérdés

20-as éveim elején járó 175-180 cm-es férfi vagyok.

Fél év alatt 76-78-ról 72-re fogytam életmódváltással, aztán még fél év az alatt egyéb okok miatt tovább 63-ra. A testzsírszázalékom 13.5 és 14.5 között ingadozik.

Próbálok edzeni, hogy növekedjen a tömegem, de ne zsír formájában, de nem sok változást látok. 1-2 hónapja megálltam 65 kg-on, aztán azóta szép lassan eltűnt még 1-2 kg.

Sokan mondogatják, hogy hogy lefogytam, és kb. már néha kellemetlenebbül érzem magamat félmeztelenül, mint anno 78 kg-al.

De egyszerűen nem kívánok több ételt.


2018. márc. 27. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Hoppá, lemaradt a BMI. Spórolok egy kis időt nektek: 20.11
2018. márc. 27. 09:39
 2/6 anonim ***** válasza:

A BMI egy idejét múlt számítás.

Az izom/zsír arány a mérvadó.

Mert nem mindegy, hogy zsírból épül fel a testtömeg amivel számolsz vagy izomból, ráadásul az izom "fajsúlyosabb" anyag.

Klassz, hogy fogytál, de érdemes lenne izmot magadra szedned.

2018. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A BMI csak az extrém esetekben mond valamit, igazán izmos embereknél pedig teljesen rossz.

Ha nincs testképzavarod vagy jól méred a testzsírszázalékot, sokkal jobban meg tudod állapítani, mi merre.


Ha rosszul érzed magad, az rossz jel. A súlyod még teljesen OK is lehet, nem mindenki igazán izmos (ez azért még nem kifejezetten izomszegény szint, csak mert egyesek szerint ekkora férfinak 80 fölött kéne lennie, ez nem így van).


Ha fogysz, nem eszel eleget. Változtass étrendet vagy egyél többször, akármi, de akkor is enned kell, ha nem tetszik. Muszáj. Ha jól éreznéd magad, izomgyönge lennél és ez tetszene, azt mondanám, fogysz még egy picit és a kevés étellel beállsz egy stagnáló szintre, te dolgod, de ha nem érzed jól magad ilyen kis súllyal, akkor fel kéne szedned pár kilót (amit amúgyis támogatok, szeretem az izmokat, szerintem mindkét nemnek igencsak kell az is, több, mint ami egy modern inaktív életmóddal jár).


Ha izmot akarsz, enned kell. Legyen benne kevesebb víz, ha nem tud enni egy csomó főtt gabonát vagy efféle, a zsírt is növelheted, de valahogy meg kell oldanod. A testépítésben kérdezősködhetsz, ott már sokszor voltak emberek, akik nem tudták akármiből bevinni a 2-3-4000 kcalt.

2018. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legyen benne kevesebb víz? Miért? Alapvetően is nagyon fontos a hidratáltság, az izomnövelésben végképp, nem?
2018. márc. 27. 20:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert milyen optimális intervallumokat találtál még a bmi-re férfinél a 20-25-ön kívül?
2018. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valahol 18.5-24.5, valahol 19-25.

A 25 többnyire stimmel, csak a normál intervallum minimális értéke tér el.

2018. márc. 27. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!