Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szinte mindenre ételintoleranc...

Szinte mindenre ételintoleranciát mutat a vérem. Mégis mit ehetnék akkor? Illetve ha valamire nem vagyok intoleráns az azt jelenti, hogy nem is vagyok allergiás rá?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt csináltattam egy ételintolerancia tesztet, és kb mindenre intoleráns voltam. 3 szintje volt a tesztnek, alacsony, közepes, magas. De lehetett semleges is. Ez volt a szója.


Azon gondolkoztam, hogy akkor mégis miket ehetnék, és felmerült a szója, illetve tejhelyettesitőnek a kókusztej.


Emellett a teszt a hússal szemben alacsony intoleranciát mutatott. Ugye nem baj ha ennek ellenére is ennék párszor húst, úgy heti 1-2x csirkemellet. Nem tudnék elég fehérjét bevinni halból, és meg is unnám. Emellett gondoltam még salátára, meg gyümölcslékre, de itt kb ki is fújt a tudományom, mert tényleg szinte semmit nem lenne szabad megennem, gabonaféléktől a tejtermékekig. Tudnátok valamit javasolni, hogy mit egyek még ezek mellé? Illetve ezek elegek lesznek? Rizzsel szemben is alacsony intolerancia, szóval abból is próbálok majd heti 1-2x enni a fehérje miatt. Burgonyát azt elméletben ehetek, szóval az heti 3-4x menni fog.


Nagyon megköszönnék egy kis segitséget :D



2018. márc. 28. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Ez mégis miféle teszt volt? Orvos csinálta kórházban, vagy sok pénzért valami biorezonanciás kamu hülyeségre mentél el?
2018. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Orvosi teszt volt hivatalos engedéllyel rendelkező magánrendelőben.
2018. márc. 29. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
GAPS étrendnek olvass utána. A szóját felejtsd el. Gyenge a gyomorsavad, ezért nem tudod a legtöbb fehérjét normálisan megemészteni. A bélflóráddal is lehetnek problémák. Gyógyteák, probiotikum javasolt.
2018. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel fehérje annak is kell, akinek e téren vigyáznia kell, arra fókuszálnék első körben. A hal is hús, de van rá külön teszt, hogy tudod, hogy a hal mehet? Alacsony intoleranciánál nyilván bepróbálkoznék, mégse koplalhatsz vagy sorvaszthatod el az izmaidat. Eddig hogyan ettél s hogyan érezted magad? A test azért tipikusan elég jól jelzi, hogy megfelel-e neki egy étrend.


A gabona, tejtermék és hús kihagyása mellett még prímán lehet rendesen enni (az én étrendemben is csak nyomokban szerepelnek, pedig semmi bajom s ha néha ránézek, nem tűnik nagyon hiányosnak, van 1-2 gyenge pontom szálkásításkor, azt pótlom. a helyedben keresnék egy jó multivitamint, az nem árt, persze nem szabad arra alapozva rosszul enni), szerencsére minden fontos tápanyagot be lehet vinni több forrásból.


Heti 1-2 csirkemell azt a heti 1-2 napot mentheti meg fehérje szempontjából, nyilván a többi napon is enned kell eleget.

Gondolom, a tojás és a hüvelyesek sem jók, azokra sokan érzékenyek, illetve a száraz hüvelyesek eleve nehezen emészthetők, egészséges ember is meg szokta érezni, hogy nem olyan könnyedek... Nos, így már nehezebb, de még mindig megoldható. Valamelyik olajos mag bizonyára OK, az is fehérje- és más tápanyagforrás...

2018. márc. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehetsz allergiás valamire, amire nem vagy intoleráns. Én pl. nem "intolerálom" a zellert, viszont anafilaxiás sokkom van tőle. Azokat kellene első körben elhagyni teljesen 3 hónapig, amiket erősnek mutatott a teszt. A gyengébb intoleranciák ugyanis sokszor csak következményei annak, hogy éveken keresztül "kínzod" a tested nem kompatibilis dolgokkal - vagyis olyan élelmiszerekkel, amik irritálják. Úgyhogy húst ehetsz szerintem nyugodtan, különösen ha elkerülöd a disznóhúst, ami a húsok közül szinte a legkevésbé tolerált (a halakkal karöltve). (Húsfajtákat nem vizsgáltak külön?) Egyébként ha jobban beleásod magad, pont felfedezheted, hogy hihetetlenül színes variációk vannak arra, miket lehet enni.
2018. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!