Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megállapított latózérzékenység...

Megállapított latózérzékenység után is tünetek? Miért?

Figyelt kérdés

Hétfőn állapították meg a laktózérzékenységet, mert esténként puffadtam és szelesedtem. Azonban azóta kerülöm a tejes vagy olyan ételeket, amik tejet tartalmazhatnak.

A puffadás azonban még mindig előjön esténként. Mitől? Vagy adjak még neki időt, hogy kiürüljön a szervezet? Mikor kéne javulást várnom? Amugy a tünetem lassan 2 éve megvannak, de rosszabbodnak.



2018. márc. 29. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor más is van a háttérben, mert pár óra alatt elmúlik az ilyesmi. mástól (is) puffadsz.
2018. márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pont ellenkezőleg tudom: több nap vagy akár hét is lehet, mire "lenyugszik" a szervezet.

De sajnos valóban előfordulhat, hogy másra is érzékeny vagy.

Egyébként meg a laktózérzékenységre vannak tabletták, amik laktázenzimet tartalmaznak, tehát elvileg ezek szedése mellett lehet tejeseket fogyasztani.

2018. márc. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Esetleg Candida nem lehet? Vagy az nem hozható össze a tejcukorral?

Amúgy én is úgy gondolnám, hogy kéne adni egy kis időt, mert azért ha évek óta tart, akkor csak nem nyugszik le pár nap alatt.

Az orvosom azt mondta, hogy mivel nagyon magas szám jött ki H2 kilégzésnél, ezért a laktáz úgyse hozna enyhülést.

2018. márc. 29. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok, magam is laktózérzékeny.

a laktózérzékenység nem allergia, nem kell lenyugodnia a szervezetnek. egyszerűen nincs meg az a géned, ami azért felelős, hogy laktázt termeljen, így nem tudod lebontani a tejcukrot.

nekem is nagyon magas szám jött ki, de ilyen hülyeséget nem mondott az orvos, hogy a laktáz enzim ne segítene. persze, hogy segít. magán a vizsgálaton 1 liter tejnek megfelelő tejcukrot kell meginni. nos, ez rengeteg egy laktózérzékenynek, én rettenetesen szenvedtem. de már a kifújáskor tapasztaljuk ugye egy idő után, hogy a görbe megy lefelé, tehát tűnik el a hidrogén a kilégzett levegőnkből, tehát bontódik le a laktáz. pár óra alatt. addig el sem engednek a vizsgálatról, amíg lefelé nem kezd menni a görbe. szóval nyugodj meg, az már rég eltűnt a szervezetedből. még egyszer mondom, nem valódi allergiáról van szó. Nézz utána, ha nem hiszed. Más miatt puffadsz, ha napok óta nem ittál tejet, nem ettél tejterméket egyáltalán.

2018. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*bontódik le a laktÓz
2018. márc. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!