Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha nem vagyok...

Mit tegyek, ha nem vagyok képes mások előtt enni?

Figyelt kérdés
Vasárnap családi ebédre kéne mennem a párom családjához, kb 20 fő lesz ott. Többségüket nem is ismerem. Kb 4 hónapja valami megfejthetetlen rettegés fog el ha mások látják ahogy eszem. Utálom egyszerűen, legszívesebben elszaladnék. Még a párom anyukája elött sem tudok enni, aki ezt nagyon rossz néven veszi, de egyszerűen nem megy. 11 órát dolgozok egy boltban, kemény fizikai megterhelés mellett, és csak délbe mehetünk ki kajálni, így én általában napi 1x max 2x eszem. Félek hogy rámegy az egészségemre is. Mit tegyek?

2018. márc. 30. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichológushoz, ez nem normális. Étteremben sem tudnál enni?
2018. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem. És az is iszonyatosan zavar, mikor nagy nehezen ráveszem magam, hogy nagymamámmal ebédeljek, és ő elkezdi kérdezgeti hogy, "ugye milyen finom?".

Eleve genetikailag nem vagyok egy nagy darab, de 48 kilóról 40re fogytam és ez eléggé megijeszt

2018. márc. 30. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Tegyél úgy, mintha ennél. Majd az összejövetelen.

Én is ilyen voltam régebben. Étterembe soha nem jártam. A volt páromék családi vacsoráján kb. 2 falatot ettem és majdnem hánytam. Nem volt jó buli.

A későbbiekben néha menj el étterembe. Eleinte csak olyan helyre, ahová kevesen járnak. Nekem ez vált be. Kis adagokat rendeltem és csak egész keveset ettem minden alkalommal. Egy idő után kiderült, hogy semmi nem történik, ha úgy eszek, hogy mások is vannak a közelben.

Ma már semmi gondot nem okoz, ha mások előtt kell ennem.

Ha hamarosan nem tudsz túljutni a problémádon, keress fel egy pszichológust.

2018. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!