Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Max 15. 000ft-ból akár egyolda...

Max 15. 000ft-ból akár egyoldalú táplálkozást, de mondanátok nekem fogyókúrás ételeket 1 telljes hónapra?

Figyelt kérdés
Mindegy hogy 1 hónapig azt kell ennem ha finom.

2018. ápr. 1. 09:17
 1/3 anonim válasza:
100%

Úgy tudom, a zöldségek-gyümölcsök elég pénztárcabarátok, én pl.sóskát szoktam venni, amikor olcsón akarok enni. Meg répát, brokkolit, amikor le van akciózva, de a (fejes) jégsaláta sem drága.

Reggelire zabkása megvan 100 ft-ból, ha jó helyen veszed.

2018. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, zabkása a spárban 500g akciósan 199 ft és a lifl-ben, penny-ben is hasonló áron van ha jól tudom. Köles sem drága, meg a csicseriborsó, bab, lencse, sárgaborsó sem :)
2018. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell nagyon egyoldalúnak lennie ennyiből, pláne, ha fogyózol (olyan rengeteget persze nem jelent, mert maga a kalória igen olcsó tud lenni, a fehérje s egyéb fontos tápanyagok bevitele a több, de mégis, valamit olcsósít), én kicsit aszkéta, de okés táplálkozást is ki tudnék hozni ennyiből, egyszer utánaszámoltam. Szerencsére nekem a nyomorban is több jut ételre ennél.


Nos, a rizs, sárgaborsó extrém olcsó. A zab, köles sem drága... Valami fehérjeforrás is kéne, én tojást ennék (simán belefér 15 ezerbe, még nálam is, ahol sok tojás van), s persze zöldség. Na az olcsó, szezonális, mirelit... A jégsaláta akkor olcsó, ha akciósan veszed és jó nagy fej, de nyers evőzöldségnek még a káposzta is jó, ha arról van szó. A jégcsapretket is remek áron lehet kapni néha, mondjuk máskor sem drága.

Persze befér más is, gondolom, kellene még valami fehérjeforrás számodra, de nem ismerem az étrendedet s hogy mit akarsz kerülni. Nekem a tojás, hüvelyes, zöldség, némi olajos mag (földimogyoró, ha árérzékeny az ember, de a len, szezámmag, mák is játszik, ez utóbbi kettő nekem úgyis kell a kálciumhoz) elég, de biztos beleférnek húsok is, ehhez kevéssé értek.


Eddig normális étrendre és az árra fókuszáltam, nézzük a fogyást. Nos, nem tudom, neked mi a fogyókúrás étel. Mivel igazából nincs olyan, a kalóriadeficittől fogysz és nem attól, hogy fogyókúrásnak nevezett ételeket eszel. lehet, hogy te igen, ahogy sokan mások, de ezt nem tudhatom. Nekem pl. a zabkása szinte garantáltan megakadályozza a fogyást.


A gyümölcsöt hanyagolnám, drága és cukor, max. egy keveset vennék (személy szerint meggyet, az olcsó, mivel pár szem is élmény, finom, sokoldalú), mert gyümölcs nélkül azért nem mindenki tud s akar élni, én sem. Csak sokakat akadályoz a fogyásban és sok fajtája drága.

Az alma és a narancs még olcsóbban is drágábban jön ki pl. nekem, mert abból nem tudok 1-2 dekát enni, a meggyből viszont igen s jobban élvezem. Nyilván neked kell eldöntened, mi mennyire fontos s éri meg neked.


Zöldségételek valami gabonával, zabkása, rántotta zöldséggel (abba is jó a rizs és a zab, persze mellé is eheted), sárgaborsófőzelék tükörtojással (és rizzsel, akinek az kell)... Szénhidrátra alapozva mind jó, persze nem kell sok gabonát enni, ha a szénhidrátszegényebb étrend fekszik neked, csak akkor másból kell kalória, pl. zsírból.


Konkrét ételeket ismeretlenül nem igazán lehet mondani...

2018. ápr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!