Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyha három hétig csak...

Hogyha három hétig csak gyümölcsöt meg zöldséget, meg krémlevest, illetve mandulatejet eszem/iszom, fogok fogyni, vagy pedig erőtlen leszek?

Figyelt kérdés

Nem azért eszem így, mert fogyni akarok, hanem, mert fáj a fogam, és pürésített nyers gyümölcsön és főtt zöld zöldségen kívül nem tudok mást enni. Próbáltam májkrémet, de nem ment. Mandulatejet meg azért, mert tejet nem iszom.

Normális esetben eszem mindenféle húst és halat, de most nemhogy rágni, de nagyobb falatokat lenyelni nem tudok.

+ Nem ülőmunkát végzek

+ csak heti egyszer van időm rendesen mozogni, de fogfájással ezt inkább mellőzném


2017. márc. 17. 10:49
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

Esetleg tipp, hogy mit ehetnék, amivel a fehérjét pótolni tudom, szója kizárva, tejtermék kizárva, fehérjeporok és egyéb mesterséges cuccok kizárva.

Már arra is gondoltam, hogy veszek bébiételt, amíg el nem jutok a fogdokihoz, de az meg nagyon drága lenne. (Azért a három hét, mert akkorra kaptam időpontot.)

2017. márc. 17. 10:53
 2/39 anonim ***** válasza:
56%
Biztos, hogy nagyon ki fogsz merülni. Pedig a fehérjepor jó alternatíva, miért zárod ki?
2017. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
Esetleg valami hüvelyes zöldségből főzelék jó lehet.
2017. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Bébiétel jó, párolt zöldségek, fehérjeporból shake?
2017. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Attól, hoyg nem eszel húst, nem leszel eröltlen, ez teljesen alaptalan dolog. (Sok vega végez nehéz fizikai munkát és bírja)


A te tesetedben inkább a mennyiség a kérdés, ha elég kalóriát tudsz magadhoz venni, akkor semmi bajod sem lesz.

2017. márc. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
91%
feherjepor teljesen jo lenne. Tojas, sajtok.
2017. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
91%
A fehérje por instant élelmiszer nem "mű". Kifejezetten jó megoldás lenne esetedben. Egyébként a bébitápszerben is van...
2017. márc. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Tojáskrém, turmixgéppel teljesen pépesre tudod keverni a főtt tojást és még finom is.


De amúgy a fehérjeport kár kizárni.

Alapból én sem eszem, de ilyen esetben biztos, hogy azonnal elkezdeném azzal pótolni, amit esetleg táplálékkal nem tudok. Sokan egy kalap alá veszik a szteroidokkal, szintetikus "doppingszerekkel", pedig az égadta világon semmi közük egymáshoz. Ez egyszerűen vízoldhatóvá tett, (esetedben nem tejből, hanem) növényből vagy húsból kivont fehérje, ugyanezt az anyagot eszed meg, amikor szóját (segítek: párizsit, virslit stb.), marhahúst vagy épp rizst eszel, csak kisebb koncentrációban és szilárd állapotban.

2017. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
62%
70%-ban nyers gyümölcs/zöldség 30%-ban főtt gabonaféle és hüvelyes fogyasztó vegan vagyok 10 éve heti 6*2óra edzéssel... de ismerek 100% gyümölcsevő vegan sportolót is... se gyengék nem vagyunk se erőtlenek... nagyon lenézitek a gyümölcsöket, pedig a legtáplálóbb élelmiszercsoport, ha súly/kcal szempontból nézzük.
2017. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
35%

Minden növényben van fehérje és semmit nem kell "pótolni" ha elég kcalt eszel...

Soha senki a világtörtényelemben nem halt meg fehérje hiányban, hacsak nem éhezett... ha pedig nem éhezteted magad, soha semmilyen körülmények közt nem lesz fehérje hiányod... mondjon a fitnest IPAR bármi mást erről...

2017. márc. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!