Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ember meddig bírja víz...

Egy ember meddig bírja víz nélkül? Milyen jelei vannak a kiszáradásnak?

Figyelt kérdés
Főleg ebben a nagy melegben.
2010. jún. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Abszolút víz nélkül cca. 3 napig (van aki kicsivel tovább, de ez a hivatalos adat). Akinek dehidratálódik a szervezete, egy idő után ájulásközeli állapotba kerül, bealszik, aztán végleg elveszti az eszméletét...
2010. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy átlag 3 napig bírja az ember innivaló nélkül. Persze, akinek több a víztartaléka, az tovább valamivel, akinek kevesebb, az persze kevesebb ideig.

Az első jele a kiszáradásnak, hogy szomjas vagy. Majd ideges és feszült leszel, növekszik az agresszivitásod a túlélés miatt. Majd fokozatosan elgyengül az ember, elveszti az eszméletét, majd meghal. Persze ez az utóbbi pár lépés legfeljebb a sivatagban fordul elő, de ha már szomjas vagy, érdemes mihamarabb inni. Egyelőre folynak még a viták, hogy valóban szükséges-e a 2-3 liter innivaló. Én sosem ittam ennyit, legfeljebb napi 1-1,5 litert. Szerintem, ennyit ilyen melegben legalább meg kell inni, mivel úgyis kiizzadja az ember lánya/fia.

2010. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szájszárazság, zavartság
2010. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 z o l i válasza:
76%
A kiszáradás első tünete a szomj. Ha szomjas vagy már kiszáradtál. Mivel az emberi test kb60% víz, fontos a megfelelő minőségű és gyakoriságú folyadékpótlás. (20kg/1l; azaz egy 80kg-os férfi esetén napi 4l (nem egyszerre) folyadék elfogyasztása ajánlott.
2010. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
18%
Nem tudom mi van ebben a 3 litert kell inni minden nap én születésem óta el vagyok 2-3 dl-el és még soha sem száradtam ki egyszerűen nem kívánom az italokat lehet hogy ürlény vagyok vagy valami amnormális ember... 12/L
2016. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%
Ezt a napi 3 liter folyadékot nem úgy kell érteni, hogy annyit kell inni. Bele számít az is, ha eszel egy tányér levest, vagy bármilyen étel, gyümölcs víztartalma is. Én sem iszok 3 litert, viszont szinte minden nap megeszek 1-2 tányér levest.
2017. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en fel literrel kibirom egy nap.
2017. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!