Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciások ti is...

Inzulinrezisztenciások ti is sokszor vagytok rosszul?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég uj még nekem ez a betegség vagy állapot! Babát szeretnénk és nem sikerül, ekkor derült ki hogy inzulinrezisztens vagyok! Most elsösorban a tünetekre vagyok kiváncsi, nektek milyen panaszokat okoz ha nem esztek rendesen!? Pillanatnyilag nem tartom a diétát és elég sürün vagyok fáradt, ingerült, a gyomrom is olyan fura, nem is érzek szinte soha éhséget vagy hirtelen tör rám egy egy falási roham! A legaggasztóbb pedig az hogy mostanában pár hete ha hosszabb útra indulok autóval, mindig rosszul leszek, félre kell állnom, lever a víz, elkezd remegni a kezem és képtelen vagyok az útra figyelni, muszáj megállnom, és ez azért már nem gyerekjáték, kicsit megijedtem hogy mi bajom lehet, mert elötte ilyen problémám sosem volt! Nektek is okoz ilyen problémákat ez a betegség vagy gyanakodjak valami másra? Igazábol ez nem csak vezetés közben jön rám, itthon is munka közben is van ugy hogy érzem na most egy kicsit le kell dölnöm mert egyszerüen nem érzem jol magam... kérlek irjátok meg hogy nektek hogyan jött elö ez a betegség és milyen tüneteket produkált? Köszönöm
2018. ápr. 4. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag nem tartod a diétát?

Miért?

Ez felelőtlenség!

A rosszulléteid a hullámzó vércukor és inzulinszinted miatt van.

A diétával kiegyenlített lesz a vércukrod és a rosszulléteid is elmaradnak.

2018. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Márciusban volt egy vetélésem és utána ugy elkeseredtem hogy valahogy felrugtam a diétát, na és azota vagyok egyre rosszabul! Természetesen össze kapom magam és ujra oda figyelek magamra! És te leirnád nekem hogy mi szokott lenni az ilyen rosszulléteid során? Nagyon érdekel és kiváncsi vagyok hogy másnál is ugyanilyen problémákat okoz e ha ugymond össze vissza eszik...
2018. ápr. 4. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen az, ha leesik a vércukrod. Én régebben párszor el is ájultam, aztán rájöttem, hogy ilyenkor gyorsan valami nagyon cukrosat kell ennem/innom (pl. gyümölcs, gyümölcslé), és ülve/fekve kivárni, amíg jobban leszek.

Most már jó étrendem van, így a rosszullétek elmaradtak. Elég régóta tudom, hogy nem éri meg összevissza enni, annyival jobban érzem magam így.

2018. ápr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És gyogyszert szedtek rá, vagy tényleg legtöbb esetben elég a diéta és a testmozgás?
2018. ápr. 4. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem szedek semmilyen gyógyszert. Kevesebb szénhidrátot eszem és kicsit többet mozgok.
2018. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!