Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok sokszor éhes?

Miért vagyok sokszor éhes?

Figyelt kérdés

Suliban kb minden szünetben eszek, ha mégsem és előzőben nem ettem sokat, biztosan megéhezek a következő szünetre. Általában suliban sokkal többet eszek mint itthon. Nem értem mások hogy bírják ki 1-2 joghurttal.(ja és nem vagyok túlsúlyos meg semmi)

Mi lehet a baj?

17/L



2018. jan. 31. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem én sem, ha szellemi munkát végzek pl. írok vagy tanulok akkor állandóan eszek :D


1-2 óra és máris bontom az újabb müzlit vagy csinálom a második zabkását, ilyesmik :)

2018. jan. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki tudja? Lehet, hogy nem jó az étrended. Lehet, hogy túl keveset eszel egyszerre. Ha én ilyen kis 2-300 kcalokat ennék (pedig az mennyivel több, mint egy joghurt. normál ember NEM bírja ki egy joghurttal), nekem is folyton ennem kéne. De én sokat eszem a főétkezéseimre, ami sokáig kitart. Igaz, ez genetika is. Nekem kizárólag a kevés nagy étkezés válik be. Másnak a sok kicsi a jobb. De minden szünetben éhesnek lenni, az durva, változtatnék az ételeken és/vagy az elosztásukon. Egy nagy, alapos, tartalmas reggeli után nem logikus végigenni a délelőttöt. Bár gyerekoromban talán még az is ment, nekem a nulla reggeli vált be, akkor nem voltam éhes sokáig, de ez már speckó eset s nem ajánlom, hacsak nem érzed, hogy utálod a reggelit, mert csak éhes leszel tőle, míg nélküle minden szuper.


Mit eszel és mennyit?

2018. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
általában szendvicset viszek magammal. 3
2018. jan. 31. 17:46
 4/7 A kérdező kommentje:
*hármat tuti megeszek
2018. jan. 31. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez ritkán fordul elő, az okát én sem tudom. Van, hogy napokig semmi étvágyam. Eszek reggel, aztán délután 5-ig simán élek vízzel. Máskor meg összevissza ennék mindent. Na mindegy. Nem ez a te eseted. Nem próbáltad meg helyettesíteni az ételt vízzel, teával? A vitaminokkal hogy állsz? Eszel elég zöldséget, gyümölcsöt? Ezek fontosak.
2018. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van valami tartalmas is a szendvicsben? Ha nincs átkozottul jól megpakolva valami jó kis (lehetőleg zsíros, mivel a szénhidrát engem évtizedekig egyáltalán nem laktatott) fehérjeforrással, én is éheznék velük, de nem órákon belül állna ez elő, hanem azonnal, a 3 szendvics betolása után. Ha te nem vagy ilyen extrém eset, akkor is könnyen elképzelhető, hogy egy másfajta étellel jobban jóllaknál. Vagy többel. Nem tudom, mekkorák a szendvicsek, de van, akinek ez túl apró étkezés, viszont egy alapos után fél napig elvan.


De te ismered magad, nyilván ettél már olyat s annyit, hogy nem lettél hamar újra éhes... Nem kötelező szendvicset enni az iskolában, reggel otthon pedig főleg ehetsz mást.

2018. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegyél egy szelet rántott húst a szendvicsbe. Szerintem egyet megeszel belőle reggel, és délig eszedbe sem fog jutni az evés.

Vagy vajazd meg vastagon és rakj bele minél több főtt tojást.

Ne felejts el vinni hozzá nyers zöldségeket is - a rostok is segítenek, hogy ne legyél olyan hamar éhes.

2018. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!