Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Testsúly. Ez kb. úgy normális?...

Testsúly. Ez kb. úgy normális? (Többi lent)

Figyelt kérdés

12 leszek nemsokára, 45-46 kg 168 cm magas. Ez így ideális nekem, vagy esetleg fogynom/híznom kellene? (Izmom nincs)

De valaki azt mondja hú, fogyni kéne, van aki azt, hogy szedjél már fel 4-5 kg-t, mindjárt elfogysz!

Szóval?



2018. ápr. 7. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fogyni? Tök ropi lehetsz. Aki szerint fogynod kéne, menjen el szemészetre.

Nem kell semmit sem tenned. Majd idővel jobban jönnek fel a kilók is, és ahogy felnőtt leszel, nem leszel már ilyen kisgyerekesen soványka.

A sport az mindig jó, de elsősorban az egészségünk miatt, nem a külalak miatt.

2018. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A legfontosabb az, hogy te jól érezd magad a bőrödben! Egyébként ezekből az adatokból soványkának tűnsz, de mivel most fogsz még majd nőni, hízni, izmosodni, nőiesedni/férfiasodni, ezért nincs baj ezzel.
2018. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Neki kéne állni sportolni
2018. ápr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fogyni tuti nem kell. Az bizonyára nem ártana, ha sportolnál és izmosodnál kicsit, de ha amúgy eszel rendesen és egészséges vagy, normális kinézettel, nagy gond nem lehet (persze valami mozgás akkor is kell).


Az emberek ilyenek, ugyanolyan kinézet mellett az egyik azt mondja, hízz, a másik azt, hogy fogyj. Nem érdemes rájuk hallgatni, legfeljebb ha mindenki egybehangzóan állít valamit, amivel nem értesz egyet, akkor lehet, hogy a te készülékedben van a hiba (de az is lehet, hogy rossz körökben forogsz. El tudom képzelni, hogy valakinek az összes barátnője a cérnavékonyságot imádja s leszólja a normális alakot).

2018. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egyébként kézi kapus vagyok, ami nem igényel sok mozgást. Egyébként, futás tenne jót nekem, vagy a torna? Melyiktől leszek izmosabb, energikusabb? Vagy esetleg a bringázás, vagy vannak itthon 1 kg-s súlyzók, lehet bevezetem :D
2018. ápr. 7. 16:27
 6/11 anonim ***** válasza:

A súlyzókat majd később, 1 kiló szinte semmit nem ér, én 3-mal kezdtem nagyon gyengén és 8-nál tartok bicepsznél, ez sem látszik még meg izomban, hisz ez nem súly. Hátra 16 kiló kell, guggolásra sokkal több... S ezek még bébisúlyok.


Végülis kevés izomnál a futással is jön fel, főleg, ha sprintelsz, a hosszútávfutók ugye nem az izmosságukról híresek... De a futás nem mozgat meg úgy minden izomcsoportot, mint a teljes testes erősítő edzés. Neked még saját testsúlyos edzés kéne, magadhoz képes nagy súlyokat inkább 16 éves kor fölött ajánlott használni.


De ha bármit mozogsz, ami terhel izmokat és nem okoz sérülést, az már valamire jó.

2018. ápr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért kell 3x kiírni ?
2018. ápr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mit?
2018. ápr. 8. 13:23
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A „tényleg sovány lennék” nem én voltam. A másik az igen... De azért, mert nagyon érdekelt mások véleménye, és mihamarabb szerettem volna választ kapni. De mondom, 2-szer írtam ki...
2018. ápr. 8. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!