Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Jogos-e okolni a nagy vállalko...

Jogos-e okolni a nagy vállalkozásokat abban, hogy tönkreteszik az ember egészségét, ha az termék összetevőit nyíltan közlik?

Figyelt kérdés

- E-számok nagy része kártékony

- Pasztörizált tej egészségre gyakolort jótékony hatása kérdéses

- Nem megfelelően előkészített búza, szója mind kártékony hatású lehet hosszútávon fogyasztva

- Szteroidos, agyon antibiotikumozott, egész életében depresszívan élő állat húsa stb..


A kérdés az, hogy ha minden rá van írva a termékre akkor jogos-e az, hogy az ember mérges mikor végig ott volt, mi van benne, csak utána kell nézni?


Magyarul az a kérdés, hogy etikailag rendben van-e az, hogy nem-emberi fogyasztásra szánt termékeket ételként adják el, olymód, hogy megadják a lehetőséget arra, hogy rágyere arra, hogy az nem étel



2018. ápr. 15. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a közléssel teszik tönkre az emberek életét, hanem azzal a sok szeméttel, amivel telerakják a kajákat. De amúgy tudatossággal sok dolgot el lehet kerülni.


Nem védem őket, de ők csak gyártják a sżart. Meg viszont mi esszük.

2018. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a megfelelő ízkombinációkkal függővé teszik az embert, egyfajta erős vonzóerőt teremtve, és habár mi vagyunk azok akik döntenek, ha túl erős a vonzóerő a szegény ember nem fog lemondani róla, így marad az ördögi kör..


a cég egyre csak gyarapodik az ember egészsége meg romilk

2018. ápr. 15. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az egész világ lop, csal, hazudik, szóval amikor valakinek komoly anyagi érdeke fűződik valamihez, azt már egész alapnak tartom, hogy nem érdekli az egészség.

Szóval én nem okolom őket, eszem azt, ami nekem megfelel (az sem százas, persze, de annyit már a testem lerendez; muszáj, ha ebben a világban akarok élni).


A szegény ember ízfüggését nem értem, én egy igen szegény, hedonista valaki vagyok, akinek ízlenek a normál ételek... Az ízlést át lehet alakítani. Aki rá van kattanva az aromákra s a SAJÁT egészségére is tesz magasról, az ne a cégeket okolja.

Okolhatnám a saját anyámat is, hogy a gyerekkori szokásaimat máig nyögöm, de eszembe se jut.


Az élelmiszeriparnak megvan a maga sok problémája, nem azt mondom, hogy ne kritizáljuk, dehogyis, de a saját felelősségünk a legnagyobb. Kár, hogy nincs oktatás a helyes táplálkozásról az iskolában (hiába is lenne, tuti hülyeségeket beszélnének, de ez már csak ilyen, amúgysem mindenkinek ugyanaz az egészséges, persze vannak közös pontok), de mit lehet tenni? Remélni, hogy az ember találkozni fog infókkal vagy elkezd érdeklődni aziránt, mit eszik.

2018. ápr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy az iskolákban nem tanítanak kb. semmti a táplálkozásról, ha meg igen, akkor az is már nagyon elavult tananyag. Mint pl. hogy az embernek szüksége van húsra, tejtermékekre stb... Illetve ami szerintem teljesen felháborító volt, hogy olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy egy gyereknek az iskola nem akart vegetáriánus ebédet biztosítani, mert az egészségtelen és a gyerek nem vihetett be magával ebédet otthonról...

Persze, a hornonokkal és antibiotikumokkal teletömött hús, biztos olyan jó hatással van az egészségre és akkor még nem is beszéljünk a koleszerinről, telített zsírsavakról és társairól.

2018. ápr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hatalmas probléma az oktatási rendszer igen
2018. ápr. 16. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!