Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért eszem ilyen rengeteget,...

Miért eszem ilyen rengeteget, miért nem elég kevesebb?

Figyelt kérdés
Falásrohamaokrol probálok leszokni,régen állandoan koplaltam ,volt,h napokig sanyargattam magam,alig ettem,most meg zabafüggö lettem és állandoan csak ennék,és hatalmas adagokat eszem egyszerre. Igy is nagyon káros és hízáshoz vezet,ha pl egy nap reggelre egyszerre megiszom 500mili kakaot édesitövel,ebédre kb egy fazék káposztalevest vacsira meg 3nagy almát fahéjjal,kakaoporral? És még ezek az adagok is kicsinek számitanak nekem,csak probálnék átállni a kisebb adagra.
2018. ápr. 25. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Most írnám hogy kis adagokat egyél, ha kell, gyakrabban, de ez nem mindenkinek vállik be. Itt egy biztos módszer: erős, szilárd akarattal. Szabd ki magadnak az adagot és ha utána még éhes lennél inkább gyümölcsöket egyél, és azt se kakaóporral.
2018. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Mert pótolni akarsz vele valamit. Az evéssel pótolod a (hiányzó) szeretet.
2018. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy térfogatra sokat eszel, de kalória, tápanyagbevitel szempontjából ez elég karcsú. Gondolom, a káposztaleves nincs tele hússal, krumplival. Ezeknek az ételeknek a túlnyomó része víz, ami gyorsan felszívódik, meg némi cukor, rost. Több fehérjére lenne szükséged, azért ennél még, mert érzi a szervezeted, hogy ez még nagyon kevés. Amit most csinálsz, az is majdnem koplalás.

Reggelre egyél meg egy 3 tojásos kolbászos rántottát, ebédre 1-2 szelet rántott húst egy adag krumplival vagy rizzsel, vacsorára pedig 1-2 szelet bundás kenyeret nyers zöldségekkel. Fogadjunk, hogy nem lesz egyik étkezés után sem olyan érzésed, hogy meg bírnál még enni egy lovat... És ezek normális adagok, egy átlagos felnőttnek.

2018. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem, mennyi kalória és tápanyag van azokban, amiket felsoroltál. Mivel nem tudom, mennyi az egy fazék, és milyen összetételű a leves, ezért ez csak saccolás.

Nos: 760 kcal, 25 g fehérje, 20 g zsír (ha nem volt zsírszegény a tej), 128 g szénhidrát. Ha elmúltál 8 éves, ennél jóval több (2x ennyi) fehérjére és zsírra lenne szükséged, emellett vitaminokra (B-vitaminok, D-vitamin, folsav stb.), nyomelemekre (pl. cink) és ásványi anyagokra (magnézium, vas). És minimum 1200 kcal-ra, ami aktivitástól és a méreteidtől függően lehet jóval több is.

Ehetnél rendes, szilárd ételeket. A szénhidrát fehérje és zsír nélkül sok embert inkább éhessé tesz, ezért jobb, ha nem tejjel meg almával próbálsz hosszabb időre jóllakni.

2018. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek pici adagok, képtelen lennék ilyen keveset enni egyszerre, én kb. kétszer ennyit eszem ebédre, csak rendes, töményebb ételekből, így lazán belém fér. Szálkásítok, nincs falásrohamom.

Mekkora az a fazék? Kevesen tudnak azért betolni 5 liter levest s ez nem nagy fazék... Biztos ilyen aprócskára gondolsz, ami nekem nincs is, mert nem tudnám mire használni, pedig a káposztalevesből sok liter is kevés kalória.


Miért nem eszel rendes ételt? Pl. egy pár tojásos rántottát zöldségekkel, az térfogatra nem nagy, de laktató és kalóriadús.

2018. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyél gyumolcsoket, zöldségeket, fehérjét, egészséges zsírokat. Ha ezeket tartalmazza a taplalekod, akkor az órákra elteliti a gyomrod, nem jönnek rád falásrohamok, simán kibírod a következő etkezésig. Egyél lassabban, ragd meg az ételt, élvezd ki az ízeket. Elvileg a gyomromnak 20 perc kell ahhoz, hogy érzekelje, hogy eleget kapott, ezért van az, hogy úgy tele tudod enni magad. Használj kisebb tányért, és akkor nagyobbnak tűnik az adag, mintha óriási tányérra lenne rapakolva. Igyál meg étkezések előtt egy pohár vizet, az is kicsit teliti a gyomrod. Meg amúgy is igyál napi 2,5-3 liter vizet. Elvileg a helyes adagok egy etkezes során egy tenyérnyi feherje, egy tenyérnyi szenhidrat, két tenyérnyi zöldség.
2018. máj. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!