Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy semmitől...

Miért van az hogy semmitől sem lakok jól és érzem energikusnak magam csak a cukros dolgoktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem az étel körül forog az életem. Ha éhes vagyok akkor fáradt vagyok, nincs energiám, lustának érzem magam, csak vonszolom magam, kihúzni is nehéz magam. Viszont ha jóllaktam jó kedvem lesz, lesz energiám csinálni dolgokat, sokkal jobban érzem magam.


Ma is pont ez volt, nagyon magányosnak éreztem magam és fáradtnak és hopp ja mert elfelejtettem enni.


Igen ám, csak az van hogy valamiért normális kajától nem szoktam jól lakni, vagyis most próbálok csirkemell-rizs-zöldséget enni és sokat kell ennem hogy érezzek is valamit... egy tállal megeszek és olyan mintha mi sem történt volna. Viszont megiszok egy teát egy evőkanál cukorral és ezerszer jobban vagyok.


Nem szoktam cukros üdítőitalokat inni, max cukormentes energiaitalt, de azt se sokat mostanában. Nagyon zavaró mert próbálok fogyni, miért lehet ez?


2018. ápr. 26. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert a teában lévő cukrot a szerveyeted szinte azonnal fel tudja, használni, míg a rísz, a csirkemell és a zöldségek kicsit összetetteben és kell egy kis idő ahoz, hogy az ezekben lévő energiát fel tudja használni a szervezeted.
2018. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert a szénhidrát szolgáltatja a szervezetnek az energiát.


Cukor - glükóz, fruktóz, szacharóz, stb..)

Tehát a zöldségek, gyümölcsök, gabonák, hüvelyesek, és az édes cuccok, tésztafélék stb. is.

2018. ápr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Ez azért van, mert a cukor még eredeti, szerves eredetű táplálék. Minden más hamisítvány.

Az elhízást, zsírosodást nem a táplálék okozza, hanem a táplálékkal bevitt olyan agyagok, amit a szervezet még nem ismer. pl.az útjainkon koptatott gumipor, ami bent van már minden ételben. A lisztben, és a hidegen sajtolt étolajban főként.

Mert a szervezet ezt az anyagot nem ismeri, nincs olyan baktérium, ami átalakítaná, ezért zsírszövetbe csomagolja, hátha később még is szükség lesz rá. Tehát, a szervezet minden lehetséges tápanyagból zsírszövetet csinál.

Szántóföldjeinket egyre több helyen autópályák szelik ketté. A rajta koptatott gumiport, és fékport messze elhordja a szél. Ezt az anyagot a növényi sejtek sem ismerik, hisz a több milliárd éves evolúció során még soha nem volt a földön. Most néhány évtizede jelent meg. A növények egy természetes tulajdonsága, hogy ők is elraktározzák az olyan anyagokat, amiket nem képesek építőanyagként felhasználni. Ennek raktározásához a gyümölcs húsa a legmegfelelőbb, hiszen a gyümölcs leesik a fa alá, ami évről évre elrothad. A rothasztó baktériumok átalakítják az anyagokat, amit az eső bemos a földbe és gyökéren keresztül ismét felveszi immár beépíthető tápanyagként. De a gumipor nem rothad!

Építsünk minél több autópályát, hogy mennél vaskosabb gumikat tudjunk koptatni, és unokáinknak már élhetetlen lesz ez a sárgolyó!

Megjegyzem még, hogy nagyüzemi gyümölcsöseink mind forgalmas utak mentén van. A kövér ember meg azon csodálkozik, hogy Ő még az almától is hízik!

A sok tuliskolázott meg ráfogja a cukorra, szénhidrátra stb. Olyan diétákat eszelnek ki, hogy az embernek még a haja is kihullik, vagy tollasodik a háta!

A táplálék az csak is szerves eredetű, az adalékolt élelmiszerek nem alkalmasak emberi fogyasztásra!

2018. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Próbáltál már más ételt? Csirke+rizs+zöldségtől én se laknék jól, túl sok szénhidrát túl kevés zsírral. A fehérje mondjuk jó, de az kevés a jóllakáshoz.

Furák a szénhidrátok s általában az ételek. Az egyik ember egy hegynyi tésztával sem lakik jól, de krumplival igen, az egyik éhes lesz az almától, a másik jóllakik vele, a harmadik pedig kicsit rosszul lesz tőle... Van ember, akit nem laktat a tojás, ami pl. engem nagyon. Álltólag sokak jóllakásában segítséget jelent a zöldség vagy a zab, nekem véletlenül sem. S látod, rád pozitív hatása van a cukornak, engem viszont kiborítana és enerválna. Különfélék vagyunk, ráadásul az életünk folyamán is sokat változunk.

Ha csak most kezdted a diétázást, szokatlan lehet a kevesebb cukor, ebben nincs semmi fura (bár én elhagytam egyik napról a másikra és jobban éreztem magam, de nem mindenki ilyen). De lehet, hogy neked egész életedben jól fog jönni a cukor, de itt már nem a répacukorra és társaira gondolok, hanem az egyszerű cukrokra, pl. a gyümölcsökben. Van, akinek sok gyümölcs kell, úgy érzi magát jól és energikusan.


Találd meg azt az ételt, amivel beviszed, amit kell, de ízlik és jóllakat. Az is lehet, hogy az étkezés mérete vagy az időpontja nem megfelelő, ha nem laksz jól, de nálad úgy tűnik, hogy nem jó diétás étrendet választottál, nincs olyan, ami mindenkinek működik.


Az pedig természetes, hogy éhesen nincs kedved és energiád.

2018. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik lehetséges magyarázat az, hogy a jelenlegi bélflórád az eddigi étrendedhez alkalmazkodott. Idő kell, mire az új étrended hatására a bélflórád is megváltozik. Ha egy ideig teljesen kiiktatod a cukrot (a gyümölcsöket is), esetleg iszol minden nap egy bögre gyógyteát, gyorsabb lesz a folyamat, pár nap után már nem fog hiányozni a cukor.

Energiát nem csak a cukor/szénhidrátok, hanem a zsír és többlet esetén még a fehérje is tud szolgáltatni. Még szerencse, különben szegény maszáj harcosok meg inuitok elég nagy gondban lennének a hagyományos étrendjükön.

A cukor tényleg boldoggá és energikussá tesz ("sugar high") - egy kis ideig, aztán jön a sóvárgás az újabb adag után, és ha nem jön, akkor rossz közérzet, levertség, agresszivitás. Nem véletlenül mondják, hogy függőséget okoz, eléggé hasonlít a kábítószerekre, csak gyengébb.

2018. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!