Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 1000 mg C-vitamin szedése...

Napi 1000 mg C-vitamin szedése hosszú távon járhat valamilyn hátránnyal?

Figyelt kérdés
Retard kapszulában szedem, hogy erősítse az immunrendszerem.

2018. ápr. 28. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sima aszkorbinsavat szedek por formában. Napi 2-3000mg-ot, megfázásos időszakban 3-4000mg-ot. Ezt már 3 éve így csinálom, most vagyok egy teljes kivizsgáláson túl, tökéletesen egészséges vagyok. Még a veséim is jó állapotban vannak, pedig a "túl sok c-vitamin" egyik fő riogatóeleme.
2018. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árthat, lenkei vitamint szedek abban biztosan van 1000 mg, igaz nem szedem állandóan.
2018. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vannak akik szerint vesekovet okoz, vagy noveli az eselyet a kialakulasanak, masok meg azt mondjak nincs koze hozza. Szoval fene tudja. Viszont hamar kipisili az ember, ezert egesz nap jol elosztva erdemes szedni( legjobb emiatt, ha por formajaban szeded) vagy lassan felszivodot.
2018. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszergyárak 40 évig próbálták elhitetni ezt a vesekő dolgot, mert aki C vitamint szed, kisebb eséllyel betegszik meg, ergo nem költ gyógyszerre. Sajnos egyetlen bizonyítható összefüggést sem tudtak felmutatni...
2018. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kezdjük ott hogy vízben oldódó, ha akarod sem tudod túladagolni. 1000mg szerintem kevés is, többszöröse is mehet.
2018. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!