Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az édes borok hízlalnak?

Az édes borok hízlalnak?

Figyelt kérdés
Diétán vagyok, de szeretnék a barátaimmal iszogatni. Sort, tomenyet a diéta miatt nem iszom, de borbol csak az eredeti szeretem. Jobban hizlal, mintha szárazat innék? :/
2018. máj. 1. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Cukortartama nyilván magasabb. Méghozzá kb 10x !

1 literjében kb 50 g van, ami elég húzós mennyiség.

2018. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, csak a kalóriatöbblet hizlal.

Amúgyis, mennyiség kérdése. Néha iszom tokaji aszút, aminek a 20%-a cukor, de ez sosem teszi ki a napi kalóriabevitelem 1%-át sem...

Te a barátaiddal nyilván többet iszol, de ez sem baj. Az édesebb borok cukrosabbak, de az is csak kalória, leveszed máshonnan vagy aznap kevesebbet fogysz, annyi. Csak akkor erősen ellenjavallt, ha megéhezel tőle vagy valami.

Persze túlzott mennyiség semmilyen alkoholból nem jó.


Diétában én inkább töményet iszom, amiben nincs szénhidrát, de ez a diétám jellege miatt van. Ha megkívánok egy kis sört vagy a már említett aszút, megiszom azt is, nem ezen múlik semmi.

2018. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én egy pohár tokaji aszút ittam
2018. máj. 2. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy pohártól nem hízol el, de amúgy igen, az édes bortól lehet dagadni, ha rendszeresen iszod. Sok kalória, és inkább fokozza az éhséget, mint csillapítaná.
2018. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát a tokaji aszú túl finom ahhoz, hogy lelkiismeret furdalás nélkül lehessen inni :P
2018. máj. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!