Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2-3 éve sikerült leadnom 10...

2-3 éve sikerült leadnom 10 kg-t, aminek nagyon örültem, sokáig elégedett voltam magammal, de már hónapok óta nem tetszem magamnak megint. Ez egy mókuskerék?

Figyelt kérdés
Most olyan 3-4 kg-t szeretnék leadni, de nem tudom fékezni a kaját. Viszont sokkal jobban rá tudom magamat venni a mozgásra. Aminek örülök, de mint tudjuk a helyes táplálkozás 70%-át teszi ki a sikeres fogyásnak, még mozgás csak 30%-a. Tudnátok valami tippet adni?

2018. máj. 7. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a 70% értelmetlen. Ha eleget mozogsz, bármilyen étkezéssel fogysz, bár ennek a megfordítása az, hogy bármennyit mozogsz, bizonyos mennyiségű evéssel hízol.


Nulla mozgással is le lehet fogyni és kemény fizikai munka mellett, izmosan is el lehet hízni. A kalóriaegyenleg számít, de ilyen százalékozást nem lehet mondani. Igenis sok ember azzal fogy le, hogy elkezd futni és nem csinál semmit az étkezésével (mások meghíznak, mert futás mellé boldogan tolják a sok kalóriát, hisz mozognak, nekik szabad). Nem kell változtatni az étrenden a fogyáshoz, de ha nem elég jó, akkor érdemes. Az, hogy hízol mellette, intő jel lehet, de mivel pompás, laktató ételekkel is simán elhízhatsz (ezekből is túleheti magát az ember, hiába tud jóllakottan fogyni velük, tapasztalat)...


Úgyhogy ha mozgással hozod össze a kalóriadeficitet, nem kevesebb evéssel, az is pompás, sőt, jobb :)

2018. máj. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!