Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az mitől lehet, hogy cukros...

Az mitől lehet, hogy cukros italok fogyasztása után fáj a hasam?

Figyelt kérdés
Amikor cukormentes üdítőt iszok, pl. Cola light, akkor nincs semmi gond. De a cukros verzióból két pohár is sok. Gyümölcslevet sem nagyon merek inni, mert nagyon hamar fáj tőle a hasam.

2018. máj. 8. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Az okát sajnos nem tudom, de van ilyen, nem kell betegnek lenni hozzá. Én speciel elszoktam a nagy mennyiségű egyszerű cukortól (bár sosem volt ideális számomra, de most már kifejezetten kellemetlen, egy idő után pedig fájdalmas). Nálad csak úgy jelentkezett vagy volt minimum pár hónapod, amikor kevés effélét fogyasztottál?
2018. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cukor savat csinál, az marja a gyomrot. A gyümölcslében ráadásul még citromsav is van. Nekem már az olyan szénhidrátoktól is fáj a gyomrom, mint a palacsinta vagy a pizza.
2018. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig is így működtem igazából, ezért iszok mindenből cukormentest/light-ot.

Ezt ki lehet valahol vizsgáltatni esetleg?

2018. máj. 8. 23:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az lehet az oka, hogy a "természetes" ételek rostokat, egyéb tápanyagokat tartalmaznak, így lassabban haladnak át az emésztésen. Az enzimeknek van idejük hatni. Viszont ha isszuk a tápanyagot, akkor az túl gyorsan halad a bélben, kvázi megelőzi a kémiát a fizikai előrehaladása, és lebontatlan tápanyagok kerülnek olyan bélszakaszba, ahol már csak a lebontott anyagok felszívódása lenne a feladat.
2018. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!