Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit próbáljak ki az emésztésem...

Mit próbáljak ki az emésztésemre? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok. Világéletemben lassú volt az emésztésem, volt olyan időszak is, hogy hetente 2X tudtam vécére menni. Soha nem szerettem a gyorskajákat, a zsírosat és a fehér kenyeret, január óta kondizok is, az ebédemben és a vacsorámban mindig szerepel friss zöldség/gyümölcs, de ha nem szedek 2 naponta Szűztea kapszulát, semmit nem tudok produkálni a klotyón. Viszont arról nagyon rosszakat olvastam, hogy tönkreteszi a beleket stb. Folyadékot is sokat iszom (természetesen vizet). Semmilyen más gond nincs (fájdalom stb.), mit próbálhatok ki még, ami segítene? A családomban senki másnak nincs ilyen gondja.
2010. jún. 14. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Valamiféle provitaminra gondoltam, ami jó a bélrendszernek. Az egészséges bélműködéshez jót tesz ha néha eszel provitamint. Én a pro gastro-t vagy norma flort szoktam. Ez nem kifejezetten székrekedésre és lassú emésztésre van, de mindenképpen egészséges és arra jó, hogy egészségesen működjön a gyomrunk, belünk.
2010. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

natúr joghurt pl aktivia,vagy kefír.Rostokat tartalmazó ételek.

Gyógynövények,teák:édeskömény,fahéj,sárgarépalé frissen,borsmenta,citromfű,gyömbér,kamilla...

De rád férne egy kivizsgálás,mert ez nem normális!

2010. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg abszolút nem normális=S egy kivizsgálás nem ártana szerintem.Legalább vérvételre menj el,aztán utána még ahova ajánlják.Én azért javasolnám,hogy próbálj meg néha zsíros ételt is enni,az mindenképpen segít a problémádon.A normaflor jó. De lehet,hogy tényleg valamire utalhat ez a dolog,úgyhogy az orvost ne hagyd fihgyelemden kívül!
2010. jún. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a normális válaszokat! :) Orvosnál voltam, semmit nem talált, viszont szorongásos vagyok, a belgyógyász szerint pszichológushoz kellene elmennem. Fontolóra vettem, mert gyerekkorom óta ideges típus vagyok. :S Lehet, hogy tényleg ez az oka.
2010. jún. 14. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:
én is járok pszichiáterhez
2010. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 12:58AS válaszoló.
2010. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem is volt amúgy ilyen szorulásos bajom,és már elmúlt. Antidepit szedek,de mellette helyesen táplálkozom azt hiszem.
2010. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szorongástól is lehet amugy ez igaz
2010. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lelki eredetű oka lehet amennyiben teljesen rosttartalmúan étkezel. A székrekedéssel a lélek azt jelzi szimbolikusan, hogy valamit nem akarsz elengedni, valamihez ragaszkodsz. Lehet ez valaki, egy megszokott dolog, esemény, életmód, pénz vagy bármi. Rá kellene jönnöd, mi miatt görcsölsz. Nem volt soha olyan, hogy a székletedet késleltetni akartad, nem éppen a legjobb időben jött, reggel nem akartál wc-re menni mert siettél, vagy bármikor saját magadnak szorítottad vissza?
2010. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolós, nagyon rátapintottál a lényegre...folyton aggódok, hogy lesz-e elég pénzem, aggódok a családomért, a Páromért, a munkám miatt...köszönöm!!!
2010. jún. 15. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!