Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Két napja nem ettem szinte...

Két napja nem ettem szinte semmit, mert hétfőn hajnalban mindent kihánytam, még a vizet is. Mit próbáljak meg enni, amit viszonylag könnyen bevesz a szervezetem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elmentem dokihoz, összevissza küldözgettek mindenfelé, bár tény, hogy nem ezzel a problémámmal voltam, ez csak hab a tortán. Megállapították, hogy vesemedence gyulladásom van. Adtak rá antibiotikumot, azt szedem, de enni nem igazán tudok. Próbáltam egy pár falat almát enni, zacskós levest, főtt krumplit, de pár falatnál több tényleg nem megy le. Gondolom most már ez miatt is émelygek, és érzem sokszor azt, hogy kihányok mindent, vagyis a semmit. Mit próbáljak enni?
2010. máj. 19. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kényeg pontosan az, hogy ne egyél pár falatnál többet. Viszont azt legalább óránként. Tudom, hogy a zacskós leves nem túl egészséges, de nekem ilyenkor jót tesz. Folyadék is, a só jól esik. Inni se igyál egyszerre sokat, de pár kortyot nagyon sürün. Egy-egy szem keksz, ropi is jót tesz. Ne terheld meg egyszerre a gyomrod, mert újra kihányod amit megettél.
2010. máj. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lényeg nem kényeg:)
2010. máj. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó a diéta de ha hányingered van hasznos lenne a B6 vagy CERUKAL ami csillapítja a hányingert! Ne vizet igyál hanem szűrt gyümölcslét hogy ne gyengülj le és a vércukorszinted sem esik le. Vegyél " kukacot" gyerekek kedvence vagy ropit pótolja a sót, zacsileves nemkem túl műkaja,csinálj főtt krumplit párolt vagy grillezett husival ,rozskenyér vékony felvágottal,és mindent mértékkel és többször keveset egyél. Ha a folyadék bentmarad 20percig újra igyál pár kortyot!! Jobbulást kívánok!Hidd el tapasztalatból írom a tanácsokat neked 3 gyerek mellett :) /18,7,2,évesek/
2010. máj. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig reszelt almát eszek háztartási keksszel. Nekem ez szinte mindig segített.

A főtt krumpli is jó, igazából a lényeg valóban az, hogy egyél mindenképpen, még ha keveset is.

2010. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
07:04-es vagyok, jobban lettél???
2010. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
lehet kapni a gyógyszertárban vény nélkül egy bélflóra helyre állító folyadékot,ezt egy üdítőbe kell beleönteni.Ilyenkor sok folyadék+keksz,de megpróbálhatod a sós vízben főtt krumplit.Ha nem javul az állapotod pár napon belűl,menj orvoshoz.Rossz esetben kapsz hányásra injekciót.Pihenj sokat.Gyógyulást
2010. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, illetve az érdeklődést is. Tegnap óta már jobban vagyok, azt csináltam, hogy sűrűn keveset ettem, és így már jobb a gyomrom, de még mindig nem vesz be akármit, kísérletezgetek, hogy mi az, ami tetszik neki, vagyis nekem, mert vannak olyan kaják, pl a pufi, vagy kuki vagy ki minek hívja, amit egyszerűen nem tudok megenni, mert utána olyan rossz szájízem van, hogy jaj. Bár most mindennek másképp érzem az ízét, még a víz se olyan, mint amilyen szokott. Úgyhogy óvatosan, de próbálkozok.
2010. máj. 20. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!