Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elhízott férfiak: Milyen...

Elhízott férfiak: Milyen negatív tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó. Van egy barátom, aki viszonylag rövid idő alatt (kb. 1.5 év) hízott meg szinte soványról mackóra. Aluszékony, folyton fáradt, akkor sincs kedve menni sehova, ha szabadságon van, és lenne rá lehetőség. Mindent a munkára fog, hogy nagyon sokat dolgozik, és nem tudja kipihenni magát, de szerintem nem csak ez van a dologban. Nem tudom, hogy tisztában van -e a valós okokkal, csak szégyelli. Nem tudom hogyan beszéljek vele erről, vagy beszéljek -e egyáltalán. Aggódom.
2018. máj. 20. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Te tudod, milyen viszonyban vagy vele és ő hogy viseli el, ha érzékeny pontjára tapintanak. Fel kellene vetni, hogy nézesse meg a pajzsmirigyhormon szintjét. Vagy depressziós. Nem lehet valakin segíteni, ha ő nem akarja, de finom, nem tolakodó, nem rámenős javaslatokat tehetsz.
2018. máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Beszélj. Aki kövér (plusz 8 kilótól), az hamarabb hal meg, és addig sem egészségben él, hamarosan jönnek a bajok.


A "mackó" csodás eufémizmus a kövérre. Az a baj, hogy a hasi zsír szervként viselkedik abban az értelemben, hogy hormont kezd el termelni, és ez az, ami megváltoztatja a viselkedést, a személyiséget szinte. Emiatt aluszékony, fáradt.


Ki kell ebből rángatni, rá kell venni, hogy felismerje a bajt, mert ez már az!

2018. máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem plusz 8 kiló, annál több sajnos, van az 20 is. Csak nagyon magas, így eleinte nem is volt annyira szembetűnő.

2. válaszoló: Igen, olvastam ezekről a hormonális dolgokról, és hogy férfiaknál ez miatt sokkal veszélyesebb.

A dolgot nehezíti, hogy én nő vagyok, és ez amolyan barátság extrákkal. (Erkölcsi tanítást nem kérek, neki sincs senkije, és nekem sem, de nem is járunk) Így lehet neki kínos, ha pont én hozom fel, de azt hiszem nincs a környezetében senki aki erről konkrétan beszélgetne vele. Észrevettem, hogy valami megváltozott kettőnk között. Azt hittem eddig, hogy nem kíván már annyira, de ha mögé ások a dolgoknak, a elhízás csökkentheti a vágyát? Ugyanúgy találkozunk, mint eleinte, de kezdem azt érezni, hogy nem bírja úgy. Ezt a munkahelyi lestrapáltsággal magyarázza. Számomra még most is vonzó, de kezdek aggódni.

2018. máj. 20. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!