Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék lefogyni? Építőipa...

Hogy tudnék lefogyni? Építőiparban dolgozok. Napi 10-12 órás a műszakom.120 kiló vagyok és 190 centi magas.27 éves férfi.

Figyelt kérdés
A napi kajám általában: reggeli egy szendvics ( fehér kenyér, sajt, szalámi, ketchup), ebéd dettó ugyan ez csak 3 darab. vacsora vagy ez, vagy konzerv, vagy sült hús, porlevesek, ilyen lidl-s gyors kaják. Próbáltam kevesebbet enni, de akkor szédülök nagyon. Egész nap nemcsak fizikai, de sok szellemi munkám is van. Kell az energia. Próbáltam munka után valami testmozgást csinálni, de olyan hulla fáradt vagyok hogy 2 nap után feladtam. Nem tudom mit lehet csinálni, de valamit biztos. Tudom hogy a kaján is változtatni kell, de gyümölcs, meg zöldséget mikor ettem, semmit nem ért, mert estem ugyan úgy össze. Valami olyan létezik hogy eltelít, és nem érzem magam annyira éhesnek, energiát is ad, és egészséges? :D

2018. máj. 24. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli szendvics magvas kenyérből + tegyél bele zöldséget vagy kis dobozban vihetsz mellé


Ebédre is lehet ez több zöldséggel

Puffasztott dolgok is jók


Vacsi rántotta zöldséggel is lehet

Bolognait is könnyű összedobni

Natur joghurt + pufi rizs + lekvár


Rengeteget dolgozol kell az energia


Gyümit ehetsz két étkezés között

2018. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem eszel sokat..

Szerintem reggel mozogj egy kicsit (5 fekvo, 10felules, 2naponta noveled 1gyel illetve 2vel)

Amint napi rutinna valt, konnyebb lesz barmifele mas mozgast elkezdeni.

Biciklizz a munkahelyre(nyilvan tavolsagfuggo)

Egyel fott etelt rendesen

Gyumolcs meg ne etkezes helyett hanem ket etkezes kozott

Tejberizs ananasszal, na ezzel napi 1kg le lehet adni (20dkg rizs/nap) de nyilvan nem a legegezsegesebb

Ezek csak a sajat tapasztalataim, lehet jonnek a szemelyi edzok meg a taplalkozas szakertok es elmondjak hogy ezek kozul egyik se jo.

Kitartast!

2018. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kipróbálom mind kettőt, kivéve a biciklit. én vagyok az egyedüli sofőr és a többi kolléga nem hiszem hogy biciklivel fog járni dolgozni :D
2018. máj. 24. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem tűnik úgy, hogy sokat eszel, a leírás alapján...


Nem csoda, hogy nem ér semmit a zöldség, gyümölcs, sokunkat ez nem laktat. A zsíros fehérjeforrás OK, megpróbálhatsz több zöldséget enni (nekem ugyan semmit nem ér jóllakásban, de van, akinek igen és hasznos is) s másfajta kenyeret, a már ajánlott magvas lehet, hogy jobb, van, akinek működik. Ebben nagyon-nagyon különbözünk, sokunknak pl. a szénhidrátcsökkentés a megoldás, zsíros fehérjék zöldséggel és kész... Ezt sajna csak kitapasztalni lehet, mert mások vagyunk, ami nekem ideális, az neked rosszul is eshet és fordítva.


Nem csodálom, hogy munkanapon nincs energiád edzeni, esetleg hétvégén? Az is ad valami plusz segítséget.


De igazán nem tűnik soknak az ételed, pláne hogy magas vagy, nehéz és aktív is...

2018. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogyás csak kalóriadeficittel lehet. Én arra tippelek, te túl nagy deficittel próbáltál fogyni, ezért nem volt energiád.


Számolva a kalóriákat szerintem könnyebb a fogyás, csak elsőre tűnik macerásnak. Nélküle vagy túl keveset eszünk (emiatt nem lesz energia, majd túl sok zabálunk, talán ez lehetett nálad is), vagy a jellemzőbb, hogy mindig kicsit túllépjük a keretet és nem fogyunk.


[link]


Ezzel a kalkulátorral számolva te még napi 3000-3500 kalóriával is fogynál, ami azért nem kevés. Megcélzol egy kezdeti értéket és később igazítasz rajt. Például csökkented a kalóriákat ha túl lassan fogysz és úgy érzed bírod.


Kalóriaszámolós oldal: kaloriabazis.hu, de van androidos app is hozzá.


Nem kimondottan egészséges és fogyásbarát kajákat eszel, de ezekkel is lehet fogyni ha megvan a mérték. A gyorsan felszívódó kajákat(fehér kenyér, cukrozott ketchup) inkább akkor edd ha hamarosan fizikai munka jön. Egyébként mellőzni kéne a cukrozott dolgokat és teljes kiőrlésű kenyérre váltani.


A makrotápanyagok aránya a deficithez képest másodlagos, de segít valamelyest. kb 25-30% kalóriaszázalék fehérje, 30% zsír és 40-45% szénhidrát állítólag közel van az ideálishoz.


Egy dietetikus a fogyásról, sokat lehet erről a blogról tanulni.

[link]


Sokáig fog tartani erre számíts, 1-2 év lesz kb ha szüneteket és csalónapokat is tartasz. De ne akarj túl gyorsan fogyni, a lógó bőr csúnyább lesz a nagy hasnál is. Legjobb ha megelégszel havi 1-3 Kg mínusszal.

2018. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. máj. 25. 18:51
 7/8 anonim válasza:
Eddzél és hanyagold a konzerves/zacskós kész termékeket. Ezek az "étkek„ nagyon sok olyan dolgot tartalmaznak amikre a szervezetednek nincs szüksége. Fözz magadra, vagy ha nem tudsz magadra főzni (pl.: nincs elég időd) akkor rendelj egészséges étkeztetőktől enni. (Teletál ételfutár)
2018. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a fözést tudom ajánlani, tudom nehéz tartani, mert lófing ideje sincs az embernek 12 óra meló mellett meg, h meló után még neki állj, de tényleg ez a kulcsa, a kész cuccokban sok a plusz felesleges sz*r semmi "tápanyag" amitől csak hízik az ember, napközben szenyába rakhatsz fasírtot, rántotthúst, sülthúst is és könnyebb megenni, mintha rizst vinnél, a fehér kenyér tényleg nem a legjobb és laktatóbbak is ezek a magvasok lidlben, aldiban lehet venni ilyen zsemlét is venni az jó cucc, esetleg tarját rakhatsz még az is jobb, mint ezek a mindenféle szalámik sonkák, a testmozgást meg el kezdeni nehéz am, eleinte minden megterhelő, " meg ugye ah fszom az egészbe ledőlök inkább" de ha kitartasz és rutin lesz, akkor fel se fog tűnni egy időután, nyilván nem 2hét.. hajrá, kitartás, találd ki magadnak, h a lehetőségeidhez mérten mit tudsz megvalósítani!
2018. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!