Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej tényleg szálkásít?

A tej tényleg szálkásít?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket amiben azt írták, hogy a tej szálkásít, elég érdekes. Illetve az új "kutatás' szerint napi fél liter tej az egészséges vagy ennek megfelelő tejtermék. Vélemény?

2018. máj. 28. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ittam vagy 2 litert az elmúlt 2 hétben, de nem lettem szálkás.
2018. máj. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Brit tudósok, mi?

Önmagában semmi se szálkásít, vagy hízlal és társai. Nem így működik a szervezetünk, hogy bármit ehet/ihat az ember, de ha ezt a csodaszert iszod mellé, akkor 2 hét alatt szálkás leszel. Csak így, hogy igyál tejet, kevés, nyilván kell mellé egy olyan életmód, és olyan étrend is, amiből szálkásodhatsz.

2018. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, semmi nem szálkásít, csak a kalóriadeficittől fogysz s jó étrend esetén főleg zsírból.


A tejet sokan nem tartjuk jó ételnek, én sok éve nem iszom, de az emberiség nagyobb része eleve laktózérzékeny, ami elég természetes is, hiszen a tej a kicsinyeknek való, ott is a saját fajáé, ha lehet. Persze az ember rengeteg nem természetes dolgot csinál és eszik, én is, ez még OK, de a többségnek tényleg nem jó a tej. Én nem vagyok laktózérzékeny még így sem, hogy szinte nulla laktózt eszem sok éve (pedig a tipikus az, hogy elszokik tőle az ember), de azért ha extrém esetben mégis eszem nem minimális laktózt, halványan érzem, hogy nem a legjobb étel számomra (lehet, hogy ez nem a laktóz, mindenesetre valami a tejben, ami a laktózszegényekben nincs, mert azok jólesnek). Gondolom, a testem tudja, mit csinál és milyen jeleket adjon nekem. De ha ezzel nem foglalkozunk, akkor sem KELL a tej. Semmilyen étel nincs, ami kellene, mindent ki lehet mással cserélni s úgy bevinni a szükséges tápanyagokat.

A minimális vagy nulla tejtermékkel élők millió köszönik, megvannak, de meg is nézheted, mi van a tejben s miben van az még... Elég fura is lenne, hogy az embernek rengeteg tejet kellene elvenni más állatoktól az egészséges élethez... Ennél azért jobbak vagyunk.

2018. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%
A tej minden csak nem egészséges. Bármely kutatás amelyik ezt állítja érdekes módon a tejipartól kapott támogatást. A független kutatások egytől egyig azt bizonyítják hogy a tej kifejezetten egészségtelen.
2018. máj. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!