Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 150-200 gramm természetes...

Napi 150-200 gramm természetes gyümölcscukor az sok?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen ez sok. A fruktóz az gyorsan felszívódó szénhidrát.
2018. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Van, aki prímán elvan ennyivel és 1000 gramm a napi szénhidrátbevitele, mert neki annyi kell.

Nekem napi 100 gramm szénhidrát már kibírhatatlanul sok tartósan, gyümölcsből főleg. Alkalmilag lehet több. Szóval egyéni. Az is számít, mennyit és mit eszel még...

2018. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok. Normál napi szénhidrátbevitle 2000kcal mellett olyan 1200-1400 kcal (ugye a normál mennyiség 60-70% szénhidrát és 15-25% fehérje, 15% zsír).


A 150-200g kb. 600-800kcal, szóval bőven fér még mellé más szénhidrát is, teljesen jó.

2018. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utolsó..

Akkor mindegy hogy 150-200g gyümölcscukrot megeszek, vagy ugyanennyi szénhidrát mennyiségű zabpelyhet ?

2018. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ez nem mindennapos. Heti egy két nap belefér főleg, hogy itthon termelt gyümölcsről van szó.
2018. jún. 4. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
4.Nem mindegy, de nem sok ennyi gyümölcscukorból, mert még marad ugyanennyi hely másféle szénhidrátnak is.
2018. jún. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennyi fruktóz vagy ennyi szénhidrátot tartalmazó gyümölcs? Mert ugye tudjuk, hogy a gyümölcsben fajtánként változó de kb 50% glükóz azaz szőlőcukor is van.

Ha kivont fruktóz formájában eszed,az nagyon rossz. Az igazi gyümölcsben ott a rost is mellette és az úgy jó. Olvass róla, vannak a csak gyümölcs diétát hirdető nyersvegánok is. És a 80-10-10 irányzat.

2018. jún. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Heti 1-2 nap gyümölcsszezonban azért egészen más... Egészségedre, én azt mondom. Most az én kertemben is ötféle finom gyümölcs érik, én is több egyszerű cukrot eszem, mint máskor... Szerintem ez így teljesen normális. A szervezetem igen érzékeny és szól, ha nem jól eszem, addig nem fogom vissza magam :).
2018. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Pl. mennyire vagy aktív, mit eszel még ezen kívül, miből viszed be. Ha friss, érett, nem agyonpermetezett gyümölcsből, az jó. Ha egész nap a tévé előtt ülsz, és megeszel mellé egy kiló kenyeret, akkor nem jó. Ha egészségesen táplálkozol, esetleg mellette mozogsz is, akkor jó. Ha cukorbeteg vagy, akkor nem jó. Ha nem eszel semmi mást, és minden nap ezen élsz, akkor nem jó. Ha csak néha eszel ennyi gyümölcsöt, és amúgy egészséges vagy, akkor nem gond. Soroljam még?
2018. jún. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amíg gyümölcsből eszed meg, és a napi energiabeviteled nem túl sok, tehát nem hízol el, addig nem lesz tőle semmi bajod.
2018. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!