Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasznos és természetes méregte...

Hasznos és természetes méregtelenítő kúra?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondoltam mint pl a káposztaleves, ami tényleg kitisztít, de nem csak a vizet hajtja ki belőlem.

2018. ápr. 26. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán van hasznos méregtelenítő kúra:

[link]

Viszont ha hosszútávon váltasz egészségesebb táplálkozásra, akkor nyilván egészségesebb is leszel... Minden szokás kérdése. Az "nem ér", hogy egész évben "bűntelenül" tömje magát valaki mindenféle egészségtelen szeméttel, majd 2 hétig diétázik, abban a hitben, hogy ezzel mindent "jóvá tesz" a szervezete számára. Ez önbecsapás.

2018. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

A májad folyamatosan távolítja el a méreganyagokat a szervezetedbül, mindenféle kúrától függetlenül.

A felesleges vizet meg a veséd szűri ki, nem a káposztaleves.

2018. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már megint egy...

Mérges vagy?

2018. ápr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viszonylag egészségesen élek.. kenyeret pl egyáltalán nem eszek, szedek vitamint, gyümölcstirmixot szoktam minden reggel inni amit én készítek, sok vizet iszok, és heti kétszer sportolok. Ez inkább nálam ilyen “mánia” amitől jobban érzem magam. Tisztaságmániás is vagyok, és valahogy így vagyok a testemmel is.. próbáltam már ilyen kúrákat és mindig jobban éreztem magam utána, de ezekszerint lehet csak a fejemben történtek dolgok:D
2018. ápr. 27. 08:17
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as válaszíró, ezt kinek szántad?
2018. ápr. 27. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, a fejedben történtek. :) Elhitted, hogy ettől most jobban fogod magad érezni, és lám, valóban! Ezt hívják placebónak. Illetve az igazság kedvéért hozzáteszem, hogy lehet, hogy amit Te addig egészségesnek gondoltál az azért mégsem a legjobb volt minden szempontból, és lehet hogy "jól esett" a szervezetednek egy kis változás. De azt méregtelenítésnek semmiképp nem nevezném.

Egyébként nézz utána a dolgoknak, mert a turmixok sem mindig túl jók. Pl. az egyik legnépszerűbbről, a tejes banánturmixról nemrég azt hallottam, hogy nem a legjobb az emésztésnek. Csak egy videó volt, szóval nem biztos forrás, de hogy ilyesmi elképzelhető, ezért jobb több forrásból tájékozódni (és lehetőleg ezek között ne legyenek olyanok, mint az antalvali meg a naturalhirek meg egyéb ostoba áltudomány terjesztők).

2018. ápr. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp nem kell ilyen drasztikus kuraknak nekiállni, ha olyan 60-80 százalékban egészségesen taplalkozol, sportolsz, akkor az szerintem bőven elég. Esetleg reggelenként evés előtt 20 perccel igyál meg egy pohár vizet, amibe egy fél citrom levét, és egy evőkanál almaecetet teszel. Elvileg jó az emésztésnek, beindítja, segít a méregtelenítésben, stb. Én pár hónapig csináltam is, csak aztán lusta voltam :D de most kezdem újra.
2018. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!