Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 4-5 liter víz mennyire...

Napi 4-5 liter víz mennyire egészsége?

Figyelt kérdés

A vízmérgezés akkor van ha valaki nagyon rövid időn belül iszik sokat, ezért nem félek attól, hogy sokkos állapotba kerülök és hírtelen meghalok :), de kíváncsi vagyok, hogy ez mennyire jó a vesének és más szerveimnek?


Én most otthon dolgozok és folyamatosan kíváncson a vizet. A meleg miatt plusz a sok otthon lét miatt van időm.


Mennyi lenne az egészséges? Mért veszélyes az amit csinállok ha veszélyes?



2018. jún. 11. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon egészségtelen lenne lelkileg, ha szomjaznék, így én ilyen mennyiségben iszom, mert ennyit kívánok. Azt hiszem, mert mérni nekem nehéz, de amikor sikerült mérnem, ennyi lett.

Nem olyan bitang mennyiség ez, hogy a veséimet féltsem miatta. A sok fehérjétől féltem őket, nem egypár liter víztől. Szépen el van osztva a napban, ezt bírnia kell. Persze orvosi tudásom nincs, de akkor sem tudok aggódni pont emiatt.


Meleg van, rengetegen isznak ennyit. Bár nekem nem növeli a meleg az eleve igen nagy szomjamat, hacsak nem mozgok, mert akkor igen. Szóval a 4 litert betolom télen is, kellően párás házban, mozgás nélkül is...

2018. jún. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!