Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magyarok mennyire étkeznek...

A magyarok mennyire étkeznek egészségesen és mit tesz ezért a kormány?

Figyelt kérdés
Sok dologban levagyunk maradva az európai átlagtól. Nálunk csak a sertés és csirke megy igazán, de halfogyasztásban az EU átlag 1/3-át sem érjük el. Zöldség fogyasztásban is alul maradunk, ezáltal rengeteg beteg ember termelődik ki akik ilyen egészségügyi rendszer mellett teljesen kivannak szolgáltatva a sorsnak. Az egészségtelen táplálkozás rengeteg betegségnek az okozója és az elhízásnak is. Nálunk az átlagosnak számító élelmiszerek is jóval silányabb minőségűek az EU-s átlagnál. A konzervek között sok rákkeltő is akad és egy csomó szemét kerül a felvágottakba, parizerekbe, ipari nyesedék szemét, amit sokan megesznek, aztán betegek lesznek tőle. Mit tesz a kormány azért, hogy ez a helyzet javuljon?

2018. jún. 13. 21:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Mit kéne tennie a kormánynak? Én egészségesen étkeztem mindig, függetlenül a kormánytól. Miért a kormánytól várja a sok proli a megoldást még ilyen egyszerű dologra is, hogy egészséges étkezés? Mi köze a kormánynak a te étkezésedhez? Menj el a boltba, vegyél egészséges ételeket és élj egészségesen, senki nem gátol meg benne.
2018. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Azért a cimkéid kissé viccesek, személy szerint Orbán Viktornak kéne szerinted megmondania, kit mit egyen? Ezzel együtt a kormány bevezette az egészségtelen termékekre a NETA adónemet, és csökkentette a hal áfáját. Ez utóbbit rendszeres halvásárlóként érzem is pénztárnál.(Mese, hogy nem csökkent az ára). Ugyanakkor én nem a kormánytól várom el, hogy ez ügyben dirigáljon nekem, én magamtól próbálok meg egészségesen étkezni.


Mi a bizonyítékod a "rákkeltő" konzervekre? Hallottad a szomszédasszonytól?

2018. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, mint érintett mondom. Jó, értem én, nekem is magas a vérnyomásom, de már ezt se? Annyi mindenről lemond az ember. Már enni, inni se?


Melózol, hajtasz, és akkor egyél zabot, vagy mit? Nekem mennyi zöldséget kéne megennem, hogy jóllakjak?


Eszem én zöldséget, köretnek. Mit tegyen a kormány? Keressünk jobban.


És akkor még több harcsapaprikást ennék...

2018. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"Mit kéne tennie a kormánynak? "


Például lejjebb vihetné az egészségesebb élelmiszerek áfáját, ezzel is ösztönözné a népet a fogyasztásukra, de akár csak népszerűsíthetnék, ahogy a futkározást is szokták pl. TV reklámokkal, egyéb propaganda megoldásokkal. Ahhoz úgy is nagyon értenek.. Egy Soros migráns tábla mellett ez is megférne.

2018. jún. 13. 21:17
 5/25 anonim ***** válasza:
2018. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
#5 Nem, sosem láttam...
2018. jún. 13. 21:23
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Na, amit hiányoltál, az már meg is történt. (áfacsökentés) Amúgy Orbán Viktor személyesen vehette át a WHO kitüntetését, amit a magyarok egészségének megőrzése miatt kapott, ezt kevés regnáló kormányfő mondhatja el magáról.


[link]

2018. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem sokat, de nem is ez a dolga. Az mindenkinek a saját döntése, hogy mit eszik.
2018. jún. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"Amúgy Orbán Viktor személyesen vehette át a WHO kitüntetését, amit a magyarok egészségének megőrzése miatt kapott, ezt kevés regnáló kormányfő mondhatja el magáról."


Lol Ezt a trafikmutyiért kapta, pont egy kínaitól ráadásul...:D Nem látom az összefüggést az egészséges táplálkozással. Az még nem egészségre nevelés, hogy kartellezték a dohánykereskedelmet a haverjaiknak. Amúgy aki dohányzott azelőtt, az utána is ugyanúgy dohányzik, csak nehezebb lett az életet. Ennek semmi köze az egészséghez, csak egy maffia ügylet a sok közül.

2018. jún. 13. 21:34
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha beleszólnának akkor meg azon nyekeregnétek, hogy "beleszólnak a magánéletünkbe, milyen módon merészelik ezt".


Lásd a szüléssel, gyerekvállalással kapcsolatos "hivatalos álláspontjukat".

2018. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!