Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A magyarok mennyire étkeznek...

A magyarok mennyire étkeznek egészségesen és mit tesz ezért a kormány?

Figyelt kérdés
Sok dologban levagyunk maradva az európai átlagtól. Nálunk csak a sertés és csirke megy igazán, de halfogyasztásban az EU átlag 1/3-át sem érjük el. Zöldség fogyasztásban is alul maradunk, ezáltal rengeteg beteg ember termelődik ki akik ilyen egészségügyi rendszer mellett teljesen kivannak szolgáltatva a sorsnak. Az egészségtelen táplálkozás rengeteg betegségnek az okozója és az elhízásnak is. Nálunk az átlagosnak számító élelmiszerek is jóval silányabb minőségűek az EU-s átlagnál. A konzervek között sok rákkeltő is akad és egy csomó szemét kerül a felvágottakba, parizerekbe, ipari nyesedék szemét, amit sokan megesznek, aztán betegek lesznek tőle. Mit tesz a kormány azért, hogy ez a helyzet javuljon?

2018. jún. 13. 21:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
ma 21:13 ahhoz képest a két kérdésben nagyon hasonló dolgokat lehet olvasni a halfogyasztásról, mindkettő ma lett kiírva. Gyanús. Egyébként én rengeteg egészségtelen ételt eszem, viszont nem vagyok elhízva, sőt vékonynak is számítok a konditeremben, elvégre hiába eszem sok egészségtelen ételt, rengeteget mozgok és emiatt nem híztam el. Szerintem ha valaki nem hízik el, lehet viszonylag egészséges akkor is ha egészségtelenül eszik, legalábbis inkább mintha elhízott volna. Egyébként döntsék el az emberek, hogy mit akarnak enni.
2018. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, aki igénytelen, azzal nem tud egy kormány mit csinálni. Pláne egy olyan kormány, ami maga is tele van elhízott tagokkal. Pont az ellenkezője látszik, promotálják és a magyar identitás részeként tekintenek a kövérségre és az eszetlen zabálásra. Ennek ellenére én azt látom, hogy a huszonéves korosztály azért próbál már odafigyelni az egészséges életre, divatja lett a tudatos étkezésnek és az edzőtermek is rendesen ki vannak használva. Ideális esetben persze az ilyen életmódnak lehetne valamilyen anyagi haszna is, gondolok itt mondjuk alacsonyabb tb-hozzájárulásra, de persze ezt nehéz bevezetni politikailag. Úgyhogy marad a hosszabb és minőségibb élettel való "vigasztalódás", de azért így is megéri..
2018. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

" Nálunk az átlagosnak számító élelmiszerek is jóval silányabb minőségűek az EU-s átlagnál"


Ezért cirkuszoltak is az EU-ban a V4-ek, idén születetett is egy döntés miszerint az EU szankcionálni fogja azokat a cégeket amelyek ezt fogják csinálni. Bár jó kérdés hogy mennyire lessz betartva

2018. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%

A chipsadóból is mekkora hőbörgés lett. Kérdező, ha szerinted a kormány hibája, ha a magyarok egészségtelenül étkeznek, akkor ha a kormány belenyúlna a piacba az áfa módosításával, az lenne a bajod.

Egyébként borzalom, hogy a messziről csodált németek és az angolok is milyen borzalmakat meg tudnak enni. Hiába esznek pl. több halat, meg salátát, de ennek nagy részét konzervből, puffasztott zacskókból, fóliázott termékből. Akinek nem kimondott hobbija a gasztroforradalmárkodás, ott is kilószám nyeli a tartósítószert. A délieknél még legalább széles körben megmaradt a piackultúra.

Az elhízást meg sokkal inkább a mozgás hanyagolása okozza, mint az egészségtelen táplálkozás. Ahogy igazán hatékonyan fogyni sem lehet pusztán egészséges táplálkozással, mozgás nélkül.

2018. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:

Mi közte ehhez a kormánynak? Ne is fogd rá a kormányra, ha valaki egészségtelenül táplálkozik! Ez csak az adott illetőtől függ!


Egyébként elég egészségtelenül táplálkozik. Sok az alkoholista, sok az elhízott, mindenki szarik bele, hogy hogyan kéne táplálkozni.

2018. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Na most elképzelem, hogy holnaptól propaganda kezd a kormány, hogy mi együnk.


"A Zorbán meg akarja szabni, hogy mit együnk!", "Má' ebbe is bele akár szóni, a kómány", "Mán ezen is keresni akarnak", "jönnek a Nemzeti Egészséges Élelmiszer Boltok''" nem elég, hogy elleni a népet, még előírja mit zabáljunk"

2018. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

A magyar nagyon elhízott nép és nem érdekli az egészsége, de ezzel a kormánmy nem tud mit csinálni s ne is csináljon, mert az már túlzott beleszólás lenne. Mindenkinek magának kell rájönnie, mi neki a jó s eldöntenie, mi éri meg neki. Hal pont nem kell az egészséghez s van, aki egészségi okokból csökkenti a zöldségfogyasztását (mert pl. nem bírja a túl sok szénhidrátot, extrém eset ez zöldségnél, de előfordul), nincs azzal se baj, ha a kezdet igen sok volt.


Rossz minőséget nem tapasztalok, a mai friss káposzta is csodás volt, a házi tojás is... Nem kell ipari hulladékokat venni.

2018. jún. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Én ösztönzöm itthon az egészséges étkezést, a családom hevesen ellenáll neki, szerintem ezen semmiféle ÁFA csökkentés, plakát, vagy Orbán Viktor nem változtatna. Ezeket az ízeket, mennyiségeket szokták meg, nem akarnak változtatni. A fiatalok körében láttam hajlandóságot a reform ételek kipróbálására, pl sokan használnak teljes kiőrlésű lisztet, figyelik a felvágott hústartalmát, adalékanyagokat. A hal (lazac) Norvégiában kifejezetten olcsó, ezért esznek belőle sokat, ellenben ott a csirke drága, ezek földrajzi adottságok, nem tudunk változtatni rajta.
2018. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
74%

A kormány -amúgy helyesen- megadóztat néhány egészségtelen élelmiszert.

Ezzel sajnos minden pozitívumot felsoroltam.

Az ugyanis már az agyrém kategóriába tartozik, hogy a sót kikiáltották minden bajok fő forrásának és kitiltották a konyhákból (miközben az emberi testbegyik fő alkotóeleme) de cukrozni azt lehet ész nélkül. Pedig az valóban minden baj forrása. Rossz fogak, hiperaktivitás, cukorbetegség, szív és érrendszeri betegségek.

Egybeszemebt irányba mentbel a gyermekétkeztetés és ha a gyerekek ebbe szocializálódnak bele, lesz bajuk, nem kevés.

2018. jún. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
egyetek huminsavat ahogy énis :D
2018. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!