Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tudnék csinálni hogy ne...

Mit tudnék csinálni hogy ne kelljen ilyen sokszor székletet üríteni? Meddig lehet kibírni ürítés nélkül?

Figyelt kérdés
Napi 3 a minimum és minden nap , ritkán vagyok wc közelben ami nagyon kellemetlen nekem. Nem eszem sokat direkt úgy indulok el hogy üres legyen a hasam nehogy rám jöjjön és csak vizet iszom de nagyon sokat de azért ezt mégsem csinálhatom mindig

2018. jún. 15. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A sok folyadék, és a kevés szilárd ételből nem képződik tartós kaki, ami megállna a beleidbe. Csak úgy lötyög benne, ami van.
2018. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem tehetsz, mert gyors az anyagcseréd. Legalább nem marad benned sok méreganyag.
2018. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Létezik olyan, hogy éhezési széklet, tehát ha valaki alig eszik, akár hasmenése is lehet tőle. A széklet nagy része bélbaci. Etetni kell őket, cserébe adnak vitaminokat pl. B12, meg segítenek beállítani az emésztés ritmusát.
2018. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részvétem. Kávét iszol? Az sokunknál extra ürítést okoz. Azt hiszem, nekem képes a tea is. Nem hiszem, hogy ezen túl sokat tehetsz, ha enni is akarsz napközben, bár ki tudja? Én csak a saját esetemet ismerem. Amíg a nap folyamán nem eszem és iszom semmit (vízen kívül), ürítés sem szokott lenni. Én ezt sokáig meg tudom csinálni gond nélkül, de az átlagember nem így működik.
2018. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana megkeresni, mire vagy érzékeny. Pl. tejtermékek (laktóz), glutén, gyümölcscukor, túl sok rost (mindegyikre tudok példát a környezetemből), de más is lehet. De lehet betegség tünete is (pl. Crohn). Kivizsgálás vagy egyes ételtípusok időszakos elhagyása / újra bevezetése segíthet kideríteni. Az nem valami jó megoldás, ha éhezel egész nap.
2018. jún. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!