Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok hízni?

Miért nem tudok hízni?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok 175cm magas 65kg és Férfi bár nem tudom hogy mondhatom-e magamrol. Naponta olyan 2-2.5kg az étkezésem (napi 5x,6x eszek). Átlagban napi 3x járok nagy wc-zni. De egyszerűen mégsem tudok hízni. Volt hogy vettem táplálék kiegészítőt azzal max 68kg-ig tudtam hízni de amint abba hagytam újra 65kg-ra fogytam. Egyik ismerősöm szerint pajzsmirigy túlműködésem van bár nem tudom. Valami ötlet? Azért ekkora probléma számomra, mert rosszul érzem magam a bőrömben. Velem egykorú férfiak majdnem mindegyike "testes" vagy izmos.

2018. jún. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el háziorvoshoz, vérképet csináltass, abból ki lehet indulni. Ha nincs bajod, akkor esetleg elkezdhetnél sportolni, és nemcsak kajálással hízni.
2018. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az hogy napi 3x jársz nagydologra szerintem nem oké. Ezt kéne kivizsgáltatni, de kezdésnek mindenkémindenkorvos.
2018. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

*mindenképp

2018. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3 ürítéssel mi a baj? Nekem is annyi van, pedig én nem eszem ötször, de általában még háromszor sem... Szerintem teljesen normális.


Kérdező, nem az számít, hogy hányszol és hány kilót eszel. Mennyit eszel? Kalóriában. Persze akármennyit is, lehet, hogy neked az kevés, a mozgásmennyiségedet sem ismerem, de az emberek anyagcseréje is más sebességű.

Van, aki nem is tud zsírban hízni, akkor tömegelni kell s rendesen edzeni, persze az nem megy gyorsan, de te fiatal férfiként jobb esélyekkel rendelkezel, mint én negyvenes nőként :D


A párom a te számaiddal egész jó alakú (pici felesleggel hason), jegyzem meg, igaz, nem izmos, de sokkal izmosabb, mint a te korodban volt (fizikai munkás, fut, biciklizik, gyalogol, szép látványos combjai vannak). Attól még neked lehet kicsi ez a súly, nem látlak meg semmi, de ne hidd el, hogy 80 kiló alatt nincs férfi, az nagy butaság, így is túl hájas a népesség és nem fogja mindenki kigyúrni magát, hiába akarjuk esetleg ezt...

Ha izmos akarsz lenni, remek, gyúrj, de zsíros ne akarj lenni, az nem egészséges.

2018. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mégis mit eszel? Valahogy az az érzésem, hogy nem csülökpörköltet nokedlivel.

Nem az étel súlya vagy térfogata a lényeg. Ha napi 2,5 kg uborkát és káposztát eszel, abból nyilván nem fogsz tudni gyarapodni, csak wc-re rohangászni.

Ha kalóriából és makrotápanyagból (fehérje, zsír, szénhidrát) is megfelelő mennyiséget viszel be, és így sem tudsz hízni, akkor javaslom az orvosi kivizsgálást (pajzsmirigy, élelmiszer-intolerancia és allergiavizsgálat). Addig is kezdj el szedni Béres-cseppet, B-vitamin komplexet, és nasiként egyél olajos magokat.

2018. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Veled egykorúként voltam 182/62, ha keresztbe lenyeltem vacsorára a súlyzókészletet, akkor se volt hajlandó a mérleg kimozdulni. Tudod, mi lett a megoldás? Az, hogy elmúltam 30 éves, aztán feljött rám 15-20 kiló különösebb kínszenvedés nélkül. Igaz, behozni sose fogom a többieket, akik azóta már a cipőfűzőjüket se érik el a hasuktól levegő után kapkodva, de most már nem én irigykedek rájuk.
2018. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!