Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szüleim nem hiszik el, hogy...

Szüleim nem hiszik el, hogy bajom van és ugyanolyan ételekkel akarnak tömni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem van. A rendszeres mozgást már beiktattam az életembe, de a táplálkozásomat is meg kéne változtatni. Semmi fehér liszt, cukor, stb, de erre a szüleim nem vevők és ilyen oldalakat mutatnak: [link]


És hogy ezt is egy orvos írja, stb-stb és hogy nincs különbség a lisztek között. El vagyok keseredve, mit lehetne tenni? Miért léteznek ilyen hazug oldalak, hogy az amúgy is konok embereknek adjanak igazat? :(


2018. jún. 19. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Hát kb. tényleg nincs sok különbség a lisztek között, IR-nél meg úgyis az össz szénhidrát-bevitel a lényeg.


Bár amúgy sem kell lisztes szarokat enni :D

2018. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan melyik cikkben írták, hogy nincs különbség a lisztek között?
2018. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezeket mutogatták nekem: [link]

[link]


De nem is értem, hiszen nekem 140 grammos CH diétát írt elő az orvos, itt meg közel sem erről van szó :(

2018. jún. 19. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Az egyik cikket átfutottam, borzalmas, ha engem kérdezel. Persze van benne igazság is, nyilván nem hízik el az ember cukros fehér kenyéren se, ha keveset eszik.


A "mennyi szénhidrát a jó" alapkérdésben úgysem lesz megegyezés, de itt ez nem is fontos. A kérdezőnek problémái vannak az egészségével, ami nagy gondokat okoz, ha rosszul eszik. Tökmindegy, melyik cikkíró mennyi fehér (vagy bármilyen színű, ez nekem is kis különbségnek számít, de azért sokaknak fontos ez a kicsi is) kenyeret eszik, ha a kérdezőnek az rossz. Vagy nekem, egészséges emberként, akinek a szervezete pont kevésbé van oda a rengeteg szénhidrátért, akármennyire is energiaforrás az is. Szerencsére nem esszenciális, hanyagolhatom bátran, persze teljesen elhagyni senki nem képes (aki igen, az elég hamar belehal), majdnem mindenben van és ezzel nincs is baj.


Kérdező, rengeteg ennél nagyobb idiótasággal van tele a net, sajna. A gond az, hogy a szüleid nem támogatnak. Próbálj tovább érvelni, ha pedig nem, akkor lehetőség szerint edd azt, ami neked jó, remélhetőleg nem lekvároskenyér van otthon és hasonlók, hanem rendesebb étel is. Egy normális szülő még azt is megérti, ha egyszerűen nem akarsz bizonyos ételeket enni (amíg ez nem túl extrém), ez, hogy nem értik, hogy bizonyos embereknek sokkal egészségtelenebbek bizonyos népszerű ételek, ez súlyosabb :( De van ilyen, sajna.

Valószínűleg kibírod, ha csak a rántás és egyéb dolgok kapcsán eszel lisztet, kérdezd az orvost (tényleg, az orvos nem tudja meggyőzni a szüleidet?), kenyérhez, galuskához, egyéb lisztben igen dús dolgokhoz inkább nem nyúlnék (ha tényleg nem jó neked. az én tudásom IR+pajzsmirigyről igen csekély, nekem csak egy cukorbeteg ismerősöm van, ő eszik mindent, bár cukrot csak keveset és ritkán. nekik ugye elő van írva, mikor mennyi milyen fér bele, de ott is nagyok a viták, hogy mi a jó).

A cukrot se nagyon nehéz kihagyni, a sós ételekbe normál helyeken nem tesznek. Ha a főétel cukros, az necces, kérdés, főzhetsz-e otthon magadnak valami egyszerűt és gyorsat. Az is necces, ha édesszájú vagy, de az egészség fontosabb, némi gyümölcsöt pedig gondolom, azért ehetsz (nem ugyanolyan, én tudom). Itt is az van, hogy ha nem muszáj totális cukormentesség, akkor nagyobbak a lehetőségek, csak a töményebben cukros ételeket kell kihagynod.

2018. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos 140 grammos CH diétát írt elő, akkor azt el kell hinniük. Ha van róla papírod, azt nem látták a szüleid? Mondd meg nekik, hogy nem a netes - néha téves - cikkekre hallgatsz, hanem arra, amit a kezelőorvosod mondott.
2018. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vedd meg és csináld meg magadnak a kaját...? Gondolom az a fő gondjuk úgyis. Aztán hadd beszéljenek, amit csak akarnak.
2018. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kerestem neked egy hasznos cikket, amit szintén orvos írt (olyan orvos, aki ért az IR étrendi kezeléséhez), ezt mutasd meg a szüleidnek.

[link]

A pajzsmirigy-alulműködés és a glutén kapcsolatáról is találtam egyet a sok közül: [link]

Plusz amit a fenti doki írt: [link]

Átérzem a problémádat, én is sokat vitatkoztam anyukámmal. Ő nem érti, hogyan lehet valaki beteg a kenyértől, a liszttől, a cukortól, a tejtől, hiszen ezek "alap élelmiszerek", és az ő generációjában (szerinte) senki sem volt beteg ezektől. Szerencsére már felnőtt vagyok és magamra főzök, így egy idő után feladtam, ha nem érti, hát nem érti. A te helyzeted sajnos bonyolultabb. Ha a szüleid nem segítenek, próbáld kihozni a legjobbat a lehetőségeidből. Egy idő után talán megszokják, főleg ha látják, hogy komolyan veszed az étrendi ajánlásokat, és remélhetőleg lesznek eredmények is, amik végül talán meggyőzik őket. Ne keseredj el, tudod, lassú víz partot mos.

2018. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!