Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Edzés nélkül megúszható az...

Edzés nélkül megúszható az elhízás? Rendes kajalassal?

Figyelt kérdés

Ha csak lassu felszivodasu szenhidratot ennek zsirszegeny husokkal, zoldsegekkel 6 utan pedig mar nem ennek szenhidratot megtudnam allitani ezt az elhizasos temat? ? leszallkasitottam 75 kilora kondi +edzéssel , csak sajnos epitoipar mellett mar nem birok elmenni edzeni ..

21/F


2018. jún. 24. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

ha olyan faszán dolgozol (fizikai megterhelés) lehet nem is kell edzened

max néha napján kardiózol vagy edzel 1-1 napot

kajára oda figyelsz nagy gáz nem lesz

sok sikert

2018. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Az elhízást nem a szénhidrátok okozzák!!! A szénhidrátokkal az égvilágon semmi baj, ugyanúgy szükség van rájuk mint a fehérjére és a zsírra, mind a három katrotápanyag, egyiket sem szabad elhagyni vagy erősen korlázotni!


Az elhízás oka a túl sok kalória bevitele, MINDEGY milyen forrásból.


Bár zsírból könnyebb túlzásba esni hisz 1g zsír 9kcal míg 1g fehérje vagy szénhidrát csak 4kcal.


Más.


Az emberi tesznek a legideálisabb a 70-80% szénhidrát, 10-15% fehérje és zsír kombó.


A fehérjét és a zsírt is érdemes elsősorban növényi forrásból bevinni, mivel az állati fehérje erősen rákkeltő, és az állati zsiradék nem csak telített, koleszterines, de a kettő együtt rengeteg betegség esélyét kb. 60%-al megnöveli (rák, szív-és érrendszeri megbetegedések, időskori demencia, cukorbetegség, vese-és májbetegségek).


A növényi fehérjéket könnyebben feldolgozza a szervezet, mindemellett a legtöbb hüvelyes teljes értékű, és a húshoz hasonló vagy több fehérjét tartalmaz pl. sárgaborsó 26g/100g.


A növényi zsiradék pedig telítetlen, többszörösen telítetlen és omega zsírsavakat tartalmaz, melyek jót tesznek a keringésnek, szívnek, vérnyomásnak, és nem tartalmaznak koleszterint.

2018. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha nem eszel túl sokat, nem hízol el.

Tapasztald ki, mi laktat. Szénhidrátból könnyű túlenni magunkat, de van, akinek zsírból is megy (bár ez jóval ritkább), a fehérje laktat igazán, de abból, ugye, nem ehetünk nagyon sokat, mert az megterhelő. Tapasztald ki, neked mi a jó, mi az energiát és mi laktat. Amit írsz, az jól hangzik, ha neked úgy jó. Én zsírosan eszem, mert nekem sok szempontból ez jön be. Van, aki pedig vígan tolja a gyors cukrot egész nap (gyümölcs formájában), elhasználja és jóllakik úgy is (nyilván beviszi a fontosabb tápanyagokat is). Hogy mikor eszed a szénhidrátot, az nem különösebben számít, inkább az összmennyiség s hogy elhasználod-e.


Én edzés nélkül még fogytam is, nyilván megoldható, súlyt tartani pláne. Mozgás azért kell, de legalább nem ülőmunkád van, az is valami, néha azért edzenék vagy minimum túráznék, a fizikai munka nem elég. De ez végülis a te dolgod, nyilván megvannak az elfoglaltságaid.

2018. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

#2: A szénhidrát nem esszenciális makrotápanyag, tetszés szerint lecsökkenthető, ha az adott ember bírja és be tudja vinni az esszenciális tápanyagokat úgy is.

A növényi zsírok sem mind csodálatosak, de persze mindenki döntse el, neki mi a jó.

Nincs ideális százalék, max. egyénszinten s akkor is számít az aktuális kalóriabevitel (pl. szálkásításkor nekem jó a 70% zsír, nem tartósan az 50-60 is, de aktívabb életmódban tömegelve sokkal több kéne. mivel nekem s még rengeteg embernek nem a zsír százaléka számít, hanem a szénhidrát grammja, a fehérje pedig elég kötött, nagyobb kalóriakeretben egészen kevés százalékra kell csökkennie. A tipikusabb, szénhidrát alapú étrendekben is lehet a ch 50% alatti is, ha kicsi a keret, de szinte akármilyen sok százalék is, csak bírja az ember lemozogni).

2018. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, végül is olyannyira nem esszenciális, hogy a tested éhenhal nélküle, így amint nem viszel be eleget a zsírból és a fehérjéből is azt állít elő...


Gondolkodj egy kicsit, mielőtt hülyeségeket írsz, már százszor mondtam neked. Azt sem értem, minek írsz a táplálkozás témakörben, ha már ezerszer bevallottad, hogy igazából fogalmad sincs a táplálkozástudományról...

2018. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Neked nincs fogalmad, előző. Nagyon közismert tény, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, könnyen megtalálod ezt az információt.

Igen, a szénhidrát roppant fontos, főleg az agynak, hamar beállna az agyhalál nélküle. Sosem írtam, hogy nem fontos a szénhidrát, tudom, hogy kiemelkedően az, gondolom, ennek kellett oda vezetnie, hogy nem esszenciális (amit te is elismertél, leírtad, hogy a test megoldja nélküle a dolgot), az evolúció ügyes dolog. Ha esszenciális lenne, 2 nap éhezésbe belepusztulnánk s most nem lennénk ennyien, sok éhínség volt és van a világban.


Akkor miről is vitázunk? Elismerted, hogy nem esszenciális (ha nem is ezekkel a szavakkal, de amit ez jelent, azt írtad le), elismertem, hogy roppantul fontos, az élethez nagyon kell...

2018. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hülyeségeken nem állok le vitatkozni.


Olyan biológiai szempontból nonesszenciális, hogy a szervezetünknek okozott hatalmas károk (máj, vese) által elő lehet állítani ketózissal vagy glükoneogenezissel.


Olyan szempontból pedig esszenciális, hogy a tested éhenhal nélküle, nem képes teljesíteni a biológiai funkcióját nélküle, míg zsír vagy fehérje nélkül sokkal tovább funkcionál, leépít, addig a szénhidrát nem bevitele esetén AZONNAL életbe lép egy vészmechanizmus, mert KÉPTELENEK vagyunk nélküle létezni.

2018. jún. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!