Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen volt a mai étkezésem?...

Milyen volt a mai étkezésem? Ti mit esztek egy nap? ( Tudom sok volt ma kicsit a kenyér. De nem minden napom ilyen)

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 db tk kenyér, 2 szelet laktózmentes sajt, 3 szelet csirkemell sonka és zöldség


Ebéd:húsgombóc leves, közepes adag lecsó és 1 db tk kenyér


Uzsonna: 2 db alma


Vacsora: 2 db tk kenyér és 4 db rántott padlizsán


Ma fél órát jógáztam és negyed órát kardióztam.



#étkezés #napikaja #miteszelegynap
2018. júl. 11. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég jó ez az étrend. Ma még egyél meg egy főtt tojást zöldséggel, és igyál meg egy pohár tejet, vagy egy kefirt.
2018. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És te miket ettél ma? ( Ha szabad kérdeznem )
2018. júl. 11. 18:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Kellene még fehérje, gondolom, de igazából nem tudhatom, hisz a szelet (amit a darab alatt érthetsz a kenyérnél), adag, darab nem mértékegység és recept sincs. Ki kéne számolnod legalább a makrókat - vagy ránézésre tippelni, hogy OK-e ez, te legalább látod a mennyiségeket és az összetételt.


Merőben változó, mit eszem egy nap, de a fehérjebevitelemmel sosincs baj s a tápanyagbevitelemmel is ritkán, inkább csak kemény diétában s akkor szedek magnéziumot és kész. Mostanában mindenfélét eszem, hús, laktóz, cukor és feldolgozott ételek kivételével (nyomokban ezek is előfordulnak). Odafigyelek a táplálkozásomra, hisz elég fontos ez.

Néha én is viszonylag sok kenyeret eszem (főételként fér be, mert más ételhez nem eszem és kis mennyiségben sem megy), de ez nálam ritka és évekig glutént sem ettem, akkor nem is volt. Nekem belefér, te döntsd el, nálad mi a helyzet.


Az ételeid egész normálisak, bár tényleg sok ma a kenyér, de ha ez nem rendszeres, OK.

2018. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. júl. 12. 10:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Reggelire magvakat,

Tízóraira pár szem csokis kekszet (Amerikából kaptuk ajándékba)

Ebédre tegnap olívabogyós-paradicsomos-paprikás tésztasaláta volt (a zöldségek nyersen)

Uzsonnára 2 marék cseresznyét ettem vaníliapudinggal

Vacsira meg gyümölcsleves tejszínhabbal, magvakkal


Ezen kívül ittam 2 kávét, meg ettem mandulát, kesudiót, és 4-5 csík csokit.


Mozgás: megint bedurrant a térdem, így pár napig sztornó.

2018. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma reggelire mandula (általában magokat tudok csak ennyi reggel, vagy 2-3 kekszet) volt

Tízóraira szőlő volt, meg kis kesudió

Ebédre házi tacco lesz, páromnak húsos raguval cheddarral, nekem saláta-paradicsom-hagymával cheddarral

Uzsonna: magok, málna

Vacsi: lencseleves


Ezen felül kávé, meg a szokásos pár csík csoki <3

2018. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés a zöldség és a gyümölcs. Ehetnél több olajos magvat vagy hüvelyest is.


Nálam a mai nap ez volt


Reggeli: cappucino, narancslé, sokmagvas tk. zsemle vegán mandulasajttal, koktélparadicsom, uborka, retek, zellerszár, saláta, rukkola


Ebéd: cseh erdei gombás lencse, magtejföllel, sok-sok petrezselyemmel megszórva


Vacsora: kesu"feta" (épp most sütöttem) friss fűszeres-olívaolajos marinádban, baguette, tapenade, koktélparadicsom, paprika; rukkola, és egy kis serpenyőben pirított maradék erdei gomba.


Napközben ettem emellett még áfonyát, ribizlit és szedret is.

2018. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. júl. 13. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!