Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan ered az a mítosz és...

Honnan ered az a mítosz és honnan szedik azokat a cikkeket, amik azt mondják, hogy tejtermékek nélkül nem lesz erős a csontozat, illetve hogy SZÜKSÉGED van a tejtermékekre? Hol születnek ezek?

Figyelt kérdés
Én tejfehérje érzékeny vagyok. Kisgyerekként majdnem belepusztultam ebbe. Már fél évesen banánnal etettek, mert anyukámnak nem volt anyateje a tápszerekben meg hemzsegett a tejfehérje.... Namost én nekem se a csontjaim nem gyengék, soha el nem tört semmim, pedig űztem durva sportokat is, de még a fogaim sem hullanak és jelenleg 82 kg vagyok, 140 kilót kinyomok mellből. Nem járok rendszeresen konditerembe, csak ha barátaim mennek és elhívnak. Más sportot űzök.
2018. júl. 20. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A régmúltból, amikor nem voltak tápszerek és ahol "tejesasszony", szoptatós dajka hiányában a rissz-rossz kutyulmányokkal etetett csecsemők angolkórosak lettek (különösen a ködös, füstös angolhon szegénynegyedeiben).
2018. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 60 évesen lettem tejfehérje érzékeny. Pontosabban akkor kezdtem el érezni, hogy nem jó nekem a tej. Synclab labor állapította meg, hogy nagyfokú a tejérzékenységem. Azóta nem fogyasztok semmiféle tejes dolgot, de majd megveszek érte. Nem tudtam rájönni, mivel lehetne pótolni. Kedves kérdező! Adnál nekem pár tippet? ( a laktózmentes sem jó! ) Tejmentes kellene. Előre is köszönöm.
2018. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A cikkek többnyire a tejlobbiból fakadnak, akik kétségbeesetten próbálnak kampányolni látván a világszerte csökkenő keresetet az állati termékekre. Lásd tejkamion, iskolatej és hasonló baromságok, melynek lényege, hogy jó korán beleverjék a gyerekekbe ezt az áltudományos hülyeséget.


A valóság meg az, hogy a mákban 3x annyi kálcium van mint a tejben, a szezámmagban is duplaannyi, de a szója, tofu, mandula, káposztafélék, disznóparéj (amaránt), zab, brokkoli stb. is elég magas kálciumtartamúak, de amúgy meg kb. mindenben van kálcium. Ha normálisan eszel, szinte lehetlen alulteljesíteni a napi 500-1000mg-os szükségletet (kinek mi, na meg ez a D vitamin és a C vitamin beviteltől is függ).

2018. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 60 éves Hölgy/Úr! Neharagudjon, de mivel én soha az életben nem ettem tejtermékeket, legalább is nem emlékszem fél éves korom elöttre, így nem tudok ebben tanácsot adni. Nem ismerem, nem szoktam meg, nem hiányzik. Ahogy egy vaknak sem hiányzik a naplemente, mivel soha nem látta. Amúgy állítólag a tofu az sajtos túrós jellegü :)
2018. júl. 20. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:

2.: Joghurtok helyett tudom ajánlani az ALPRO termékeit azoknak nagyon hiteles ízük van.

Boltiból semmilyen tej nem hasonlít a tehéntejre (háziból a zab vagy kendermagból készült növényi tej egy kis datolyával elég közel van hozzá) - de műzlihez vagy kávéba nagyon finom szerintem a mandula és mogyorótej. Illetve ezek édes palacsinta vagy tésztafélékbe is nagyon finomak.

Vaj helyett az ASLAN BIO-t tudom ajánlani.

Sajtfélék szintén nehezen helyettesíthetőek, ami eléggé autentikus az a puha tofu kockákra vágva, házilag elrakva sós-fűszeres olajban - nagyon hasonlít a feta sajtra.

2018. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!