Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit jelent hogy egészségesen...

Mit jelent hogy egészségesen táplálkozni? Mit egyek, mikor?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 22:12
 1/8 anonim válasza:
Hát az egyik az hogy este 11kor ne vonulj be egy tálca étellel 8D és lehetőleg kerüld az ilyen zsírban tocsogós ételeket. :) amúgy általában a napi 3 étkezés a legfontosabb az a reggeli :)
2010. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egészséges táplálkozás ,hm, nem lehet ezt egy mondatban összefoglalni,de ami a legfontosabb, napi többszöri, kis adagokban étkezés, kerüld a fehér kenyeret, helyette teljes kiőrlésű lisztből készültet válassz.

Ne igyál cukros üdítőket. Inkább vizet,teát.

Sok zöldség ,gyümölcs.

De rengeteg infót találsz erről még ha mondjuk gugliba beírod:)

2010. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászóló vagyok- még annyi,hogy mondjuk reggelire zabpehely,ami egészséges,és emésztést is segíti:)

Vacsorára meg kefír. magában,vagy zöldségekkel.

2010. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek(:

am én személyszerint utálom a kefirt.xd

2010. jún. 20. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:
nem muszáj kefírt enni:) csak egy ötlet volt. ha kihagyod és helyette valami más egészséges kaját eszel vacsorára, az is jó:)
2010. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ja meg kerüld a vörös húsokat is !Helyett inkább sovány húsokat fogyassz,pl. csirke hús.

Ami még nagyon egészséges az a hal!

2010. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugye majdnem minden mű. A szalámit, párizsit, kenősajtot, meg még egy csomó dolgot nem lehet mellőzni, s egy városi ember nem tud természetes anyagokat enni. Úgy próbálom mégis lecsökkenteni a bevitt műanyagok mennyiségét, hogy ami nem fontos, azt nem eszem, iszom. Ásványvíz üdítő helyett, például. Én nem bírom ki édesség nélkül, nálam ez egy pótcselekvés. Viszont édességben is van kevésbé mű, egészségtelen, pl. ilyen a JóReggelt teljes kiörlésű gabonával, hozzáadott vitaminokkal és ásványi anyagokkal.


Én főleg ezt és így (t)eszem az egészségemért. Persze fontos a zöldség/gyümölcs fogyasztás, mint mindenki tudja.:)

2010. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszii (:
2010. jún. 20. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!