Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyi mindent eszek össze...

Ennyi mindent eszek össze unalmamban, mennyi idő múlva lesz ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Reggel felkeltem, ettem egy kevés csokis mogyorót. Dél körül egy zacskó (90 gramm) csipszet. Két óra körül egy fél tábla csokit. Öt óra körül egy ugyanolyan zacskó csipszet. Most hétkor pedig bundásmogyorót és gondolkozom, hogy rendelek pizzát.

Az a baj, hogy itthonról dolgozom és ha tudom, hogy nem megyek aznap sehova, akkor hajlamos vagyok ilyen hülyeségeket enni egész nap... Viszont ilyen nem sokszor van, gondolom, egy nap nem fog meglátszani rajtam, csak most egy kicsit idiótán érzem magam...


2018. aug. 8. 19:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Most egyébként 177 cm vagyok, 67 kg és 24/N.
2018. aug. 8. 19:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez mellett mit eszel még? Ha valóban napi szinten ezeket megeszed, akkor hosszútávon hízás, szîv és érrendszeri megbetegedés, cukros leszel stb... sok kockázata van. Javaslom, hogy inkább egyél gyümölcsöt ilyenkor, még az almachips amit ajánlok, ha ázmenetileg szoktatni szeretnéd magad. Hetente egyszer - kétszer bele tud férni egy alapvetően egészségesebb étrendbe egy - egy sütemény vagy más édesség. Kitartást és, ha már egy picit ezekre odafigyelsz hidd el sokkal jobban érzed majd magad! :-)
2018. aug. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen kívül ma semmit nem ettem... Az a baj, hogy ebben a melegben semmi kedvem főzni, mert amúgy gyakran csinálok főzelékeket stb, de most ott állni az alapból 30 fokos konyhában valahogy nem megy. :(
2018. aug. 8. 19:32
 4/6 szabo19950 válasza:
Hát ahogy saccolom ez minimum 500 kalóriával több mint amire szükséged lenne ami napi szinten elég tetemes mennyiség. Nincs feltétlenül szükséged főzésre, nagyon jó nyers leveseket lehet készíteni pillanatok alatt pl.: barackból, sárgadinnyéből, vagy akár egy gaspacco ha sósra vágynál, nézz szét egy nyers receptes oldalon és szemezgess bátran :)
2018. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy nincs kedved ilyen melegben főzőcskézni, én is nehezen szánom rá magam. Ilyenkor én is sokszor hideget eszem (pl. sajt, szalámi, nyers zöldségek), a főzést letudom valami nagyon egyszerű, gyors kajával. Rántottát, tükörtojást sütök, néha virslit főzök, mellé párolt zöldségeket, lecsót, vagy összedobok egy salátát. Érdemes dinnyét, egyéb lédús gyümölcsöket enni. De melegben jóleshet egy kis házi gyümölcsturmix, gyümölcsös joghurt is.

Egy ilyen naptól nem lesz bajod, csak ne csináld túl gyakran.

2018. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy nap nem vészes, bár azért én, mint egészségtudatos, életmódot váltott ember, képtelen lennék egyetlen ilyen napra is... Pedig van nálam kilengés, sok édesség, sok mogyoró meg minden, de azért rendes étel is, jó kis fehérjeforrások, zöldségek... Hogyan tud bárki nem enni rendes ételt egész nap? Bár a mogyoró és a csoki szerintem rendes étel, de remélem, érted.


Nem muszáj főzni. Én ma nyersvegán gazpachot készítettem levesként, jó, utána gombás pogácsa volt, amit sütöttem, de hamar megvolt s nekem belefér.

Amúgy a pizza még OK, az is rendes étel, de ez az egész nap így kissé problémásnak tűnik. De láttam már rosszabbat, egyszer-egyszer tényleg belefér.

2018. aug. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!