Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Növényi étrenden gázok?

Növényi étrenden gázok?

Figyelt kérdés
Most állok át erre az ún. teljes értékű növényi táplálkozásra. Fel vagyok puffadva, és állandóan finganom kell (tegnapi vacsora után kb fél percenként kellett). Mennyi idő alatt múlik ez el? Elmúlik egyáltalán? Lehet valahogy csökkenteni a tüneteket? Mert ilyen állapotban egyszerűen nem merek emberek közé menni...

2018. aug. 15. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most voltam növényi étrenden egy ideig s folytatom is, csak ma este megszegtem, hiányzott a kávém...

Nos, nekem sosincs ilyen problémám. Se puffadás, se túl sok szellentés (nulla ez utóbbiból csak erősen szénhidrátszegény étrenden van nálam, azt pedig nem kötöm össze a növényi étrenddel, túl nagy megszorítás lenne).


Lehet, hogy túl nagy a különbség a szokásos és eme táplálkozásod között, meg kell szoknod. A drasztikus váltás sokaknak problémás. Nekem nem jön be semmi új, csak az állati esik ki s nyilván egyes ételek aránya megnő, így könnyebb. Plusz nem is vagyok nagyon érzékeny, soha, semmitől nem puffadok, van, aki pedig szinte mindentől...

2018. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Első, ugyanazon élek, mint máskor, csak kiesik az állati. Kifejezetten salátát növényi étrenden éppúgy nem eszem, mint máskor. Zöldséget viszont mindig sokat.


Sokaknak olyan fura fogalmaik vannak egyes étrendekről (mint a vegán vagy a paleo), mintha nem is ettek volna az ilyen "érdekes" étrendekbe tartozó életeket egész életükben. Kenyér, lecsó rizzsel, paprikáskrumpli, káposztás kocka, mi ezekben a faramuci? Márpedig ezek könnyen lehetnek vegánok, sokaknál minden igyekezet nélkül az.

2018. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van... Csak sajnos sokan a divatnak hódolnak, és mindenféle faramuci és drága ételekben látják azt, hogy paleo, vagy vegán.. Elszaladt velük a ló! És gondolkozni se tudnak..
2018. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát drasztikus váltás a rost mennyiségében van - lenne. Nagyjából max 15 gramm rostot sikerült eddig naponta bevinnem. Ami valljuk be, nagyon kevés. A mai hivatalos orvosi álláspont a 30-35 gramm (férfiaknak - nőknek kicsit kevesebbet ajánlanak). Ahogy tervezgetem a kajáimat a napi rostbevitelem 100 gramm körül lesz. Még nem eszek ennyit közel sem :D . Most a csicseriborsó okozta nálam ezt a poklot. Pedig direkt nem ettem sokat, kb. egy marékkal (most nem mértem pontosan, hogy grammra mennyi).


Igen, tényleg sokaknak gőzük sincs a különböző diétákról, étrendekről. Nyilván ez amiatt is van, hogy ha találkoznak ilyen kajákkal a különböző újságok hasábjain, a neten, akkor látványos ételeket látnak, drága és sokszor ismeretlen, szokatlan hozzávalókból. Én pl. semmi extrémitást nem tervezek (márcsak az árak miatt is :/ ).

Árpa, barna rizs, köles, zab, bulgur, hajdina, a különböző babok, borsó, zöld lencse, barna lencse, vörös lencse, teljes kiörlésű kenyér és zöldségek, mint lilakáposzta, káposzta (ezt savanyú káposzta formájában tervezem enni), uborkák, kínai kel, paradicsom, paprika illetve gomba (én abból is csak a csiperkét tudom megengedni magamnak az áruk miatt) - ezek fogják az étrendem részét képezni.


És persze a növényi étrend nem salátákat jelent. Csak pár példa azoknak akik a saláta ugrik be erről:

Spagetti (durum tészta) gombás paradicsomszósszal és vörösbabbal, lecsó árpával, zöldborsós gombapörkölt barna rizzsel és babbal. Mind egyszerű, olcsó és nagyon finom, laktató étel - ráadásul olyan, amit egy általános, "hagyományos" étrenden élő ember is eszik, csak nincs bennük hús, tejtermékek illetve külön hozzáadott zsír :)


Köszönöm az értelmes hozzászólásokat! :)

2018. aug. 16. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy pár hetet adj a testednek, ez teljesen normális.

A köményteát próbáltad már?

2018. aug. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj ez a rostmennyiség őrült sok... Még a tízen akárhány is sok lenne. Nem, hogy a tíz deka...


Egyébként sem tesz MINDENKINEK jót a rengeteg rost... Valakinek kifejezetten árt is!

2018. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na most elolvastam a második kommentedet teljes egészében.


Amiket írsz "Árpa, barna rizs, köles, zab, bulgur, hajdina, a különböző babok, borsó, zöld lencse, barna lencse, vörös lencse, teljes kiörlésű kenyér és zöldségek, mint lilakáposzta, káposzta, uborkák, kínai kel "


NAGYON JÓK, de ezek MIND ilyen "fingatósak".


Alapjában az egész étrend nagyon jó, az utána lévőek is, de ezek nagy része sajnos ilyen.


A csicseriborsó kb. pedig olyan, mint a lencse.. Tehát most már nem is csodálkozom, ha ezt okozta nálad. Nagyjából mindegyik embernél ezt okozza, de mondom nem csak ez..


A lencseféléket - bár ma már nem mindegyiknél kell, mert régen az volt a haszna, hogy felpuhuljon -, de előtte be lehet áztatni, és az áztató levét pedig leönteni, mielőtt elkészíted. Már ez is sokat segít abban, ami nem kellene, hogy legyen :)

Próbáld ki! :)

2018. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
.
2018. aug. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem, köményteát nem próbáltam még :)


Igen, szoktam áztatni őket és főzés előtt mindig gondosan leöntöm a lét amiben állt, illetve átmosom még őket.

2018. aug. 17. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!