Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Viszonylag normálisan eszem?

Viszonylag normálisan eszem?

Figyelt kérdés

Nem fogyókúrázom,pont jó a súlyom,nem volt vele gond soha, csak elég sokáig édességeken éltem ( kis péksüti,fehér csoki,meg néha itthon sütött süti,esetleg Bio boltban vettem bio lekváros linzerkarikát,azzal kipipáltam az ebédet).


És nem szeretném,ha tápanyaghiányom lenne,úgyhogy most kb így eszek.Ma:


10 dkg túró

2 natúr joghurt

5 dkg mandula

10 dkg aszalt szilva


1 nagy szelet roston csirkemell

1 tükörtojás

zöldséges rizs ( cukkini,gomba,kelbimbó)

20 dkg mozzarella golyók


2 szelet fonott kalács

6 dl tej



Vitaminhiány elkerülésére elég?



L.


2018. aug. 18. 00:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és a húsos,zöldséges rizs mellé ettem 4 kis szelet teljes kiőrlésű toast kenyeret.
2018. aug. 18. 00:03
 2/11 A kérdező kommentje:
meg szedek Béres Extra Multivitamint kb 4 hónapja.
2018. aug. 18. 00:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Sportolsz valamit? Amúgy ez átlagnál mindenképpen sokkal jobb.
2018. aug. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szoktam kondizni heti 2-3 alkalmat,de csak amiatt,mert jó érzés mozogni valamit,ugyanis annak ellenére,hogy gyalog járok mindenhova,sokat ülök otthon,munkám is ülős,szóval kb egész nap ülök.
2018. aug. 18. 01:24
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Én csak annyi változást eszközölnék, hogy reggelire valami teljeskiörlésű, lassan felszívódó ch kellene.

Illetve ebédhez hogy passzolt az a tojás?:D nekem meg nem fordult volna a fejemben. Mmint nem azért, mert kivetnivalóm lenne, pl rántotthúsnál is használ az ember, de így nekem fura.

2018. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

a roston csirkemellen volt 1 tükörtojás,plusz mozzarella a tetején és így összesütve sütőben....

Nem kell nagy fantázia hozzá.


egyébként meg ettem 4 szelet teljes kiőrlésű toast kenyeret az ebédemhez, tökmindegy,hogy reggelire eszem,vagy ebédre.


engem a napi bevitt vitamin mennyiség érdekel,azért is írtam ki a kérdést.Nekem nem oszt,nem szoroz,hogy most lassú,vagy gyors felszívódásút eszem reggelire.

Aki beteg,vagy fogyózik,annak lehet,hogy számít,de én egyik eset sem vagyok.

2018. aug. 18. 13:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még a nyers zöldséget és gyümölcsöt hiányolom kicsit. Mindegyikből kéne 1-2 maréknyi naponta🙂
2018. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

“Aki beteg,vagy fogyózik,annak lehet,hogy számít,de én egyik eset sem vagyok.”

A legtöbben így gondolkodnak, aztàn betegek lesznek és/vagy fogyózniuk kell.

Ez a napod elég “tejes” volt. Semmi nyers zöldség, vagy gyümölcs. Ebből a szempontból egyoldalú. A zöldéges rizsben a zöldségek vitamintartalma hő hatására jelentős mértékben csökken, gondolom tudod. Az aszalt szilvának legfeljebb a cukortartalma nagy, és bélhajtó, szóval szintén kb semmi vitamin. Egy nap alapján nehéz bármit mondani, legalább egy hetes vezetést lett volna érdemes kiírnod.

A ch-osat meg azért mondtam, mivel reggel kell a legtöbb tápanyag, különben hosszú távon agyilag tompa és ingerlékeny leszel, aztán a vitaminokra foghatod, közben nem csak az a gond.

2018. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

azt hiszem,nem a legszakszerűbb platformra írtam ki ezt a kérdést. Ennyi sületlenséget :))

Nem is nézek erre a kérdésre vissza.

2018. aug. 19. 03:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem is felesleges, elvégre azt várod, hogy véleményt állítsanak fel laikusok EGY napi étkezésed alapján, ami pont elég egyoldalúra sikeredett. Végülis, minek 5 nap, amikor egy nap alapján is elkönyvelhetsz itt mindenkit idiótának. Szállj már kicsit magadba.
2018. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!