Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hisztek a BMI-nek? Szerinte...

Ti hisztek a BMI-nek? Szerintetek normális adatokkal lát el?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem hiszek a matematikának.

Édesjóistenem...

2018. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

A bmi köztudottan pontatlan. egy csomó fontos tényezőt nem számol (pl testzsír százalék) Így pl egy testépítőt is elhízottnak fog írni, mert súlyra annyi. De persze egy testépítő nem elhízott.

Szóval utána kell gondolni kicsit, nem kőbevésett szentírás.

2018. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

én is hasonló véleményen vagyok mint a kedves kettes válaszoló, rajtam van egy kis felesleg, de mivel keményen edzek ezért én már túlsúlyos vagyok


volt egy lány osztálytársam aki 45 kiló volt, de rosszabb volt a bmi értéke mint egy 60 kilós csata kancának akin 2 gramm izom lehetett csak elvétve, a lány meg tényleg nagyon deszka volt 45 kilósan, ha az ember nem tudta voltna, hogy menyit eszik azt hitték volna, hogy anorexiás


a bmi sok mindent nem vesz figyelembe

2018. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem hajszálpontos, de átlagember esetén jó iránymutatást ad.


Bár a netes kalkulátorok alapján ajánlott "ideális" súlyt már pontatlannak érzem.

2018. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

A BMI egy atlag ember adatait veszi figyelembe. A testépítő nyilván nem ez alapján fogja a testsúlyát értékelni, hanem testzsír méréssel.

Igen, én hiszek neki, mondjuk az én mérlegel amúgy is meri a testsúly osszetetelt

2018. aug. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
De, egy testépítő is túlsúlyos. Olyan izmokat növeszt, amire semmi szüksége, meg nem is jók semmire.
2018. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy csak egy tipp, egyes esetekben pedig kirívóan rossz. Átlagos embernél valami köze van a valósághoz, de nem lehet pontos, ez világos. Azt lehet látni a BMI-n, hogy extrém vézna vagy extrém kövér az ember, a normál sávról nem mond eleget.


Sokkal jobb a testzsírszázalékot vagy magát a testet nézni.

Ebből talán látszik, hogy egy szolid kis naturál max izomzat (ami igazán nem sok az embernél) számomra távolról sem jelent túlsúlyt. 10 kiló plusz izomhoz pedig ki se kell gyúrnia magát az embernek, csak felnőni és mozogni valamit, ami kellően terheli az izmokat (pl. biciklizés, szép izmos lábakat hozhat az is). A testalkat is számít valamit, de főleg az izomtömeg.

2018. aug. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
és rengetegen elfelejtik,hogy 18éves kor alatt sem működik,mert akkor még elég összevissza az ember magassága és súly aránya.
2018. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem soványnak minősít az összes ilyen kalkulátor :D vicc. 56 kg vagyok 168 cmhez, teljesen átlagos, egészségesen kerek az alkatom. Ha valami dagadt azzal jönne, hogy ez vézna, sovány, ajánlom a figyelmébe a természeti népeket. A szálkás, daliás alkatú férfiakkal és a kecses nőkkel. Fogyni kéne, meg futni vinni a dagadt hájseggüket, semmint egészséges alkatú embereket levéznázni.
2018. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
amúgy is túl sok a testes, túlzabáló nő. nehogymár ezek mondják meg, mi az egészséges. ránézésre beteg hájseggek ezek az emberek. 22-es bmi, és az NORMÁLIS??? Nemár. Vicc. Undorító.
2018. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!