Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tulajdonképpen az édességek...

Tulajdonképpen az édességek és cukor mennyire "fontos" az ember étkezésében? Csak az íze miatt fogyasszuk? Normális, ha valaki teljesen kivonná az étrendjéből?

Figyelt kérdés

Mennyire tartod egészségesnek? Mióta lett olyan fontos, hogy gyerekeket is folyamatosan édességgel tömünk?

Csak én érzem néha úgy, hogy zavar, hogy kiskoromban rászoktattak és teljesen mellőzném az étrendemből, amennyire ezt lehet, amennyire képes vagyok?



2018. aug. 21. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Gyakorlatilag semennyire. Nincs ra szuksegunk. Csak az edes=sok kaloria, evolucios okai vannak, hogy szeretjuk. Vagyis, a "cukorra" vmilyen szinten van szuksegunk, de a szenhidratot is cukorra bontja a szervezet, mar a ragaskor megkezdodik a nyalban levo amilaz altal a lebontas. A gyumolcsokben is van. Szenhidratra van szuksegunk, igy onmagaban edessegre meg cukorra nem.
2018. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A finomított cukor, tehát a kristálycukor abszolut nélkülözhető. Sot azzal nagyon is jót tennél magadnak és a testednek.


Van egy rakás alternativa ennek a helyettesítésére. Keress rá neten. :-)


Én sem eszem soha fehér cukrot. (Na jó, héba-hóba ha valakitől csokit kapok megeszegetem)

2018. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Több mint 1 hónapja életmódot váltottam, azóta semmibe se tettem cukrot, és cukros ételek közül is csak egy tábla csokit ettem.

Nem létszükséglet a fogyasztása. Szénhidrátot rengeteg más dologból szerez a szervezet, plusz ott vannak az alternatívák: gyümölcsök, édesítő, méz


Ha ennyire zavar próbáld ki, hogy mellőzöd, lecsökkented, vagy helyettesíted ezeket az ételeket. Szerintem nem nehéz, bár tény, hogy sose voltam igazán cukor függő


Pl ha én édességre vágyom mézes vagy édesítős zabkását eszek gyümölcsökkel, vagy (banán+tojás) palacsintát. Van még zabkeksz ami szintén banán+tojás +zabpehely. Lehet hozzáadni kakaót vagy fahéjat is. Gumicukor helyett pedig ott az aszalt gyümölcs (bár abból nehéz olyat találni amit nem cukrozottan készítenek)

2018. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Én teljesen kiiktattam 5 hónapja az étrendemből. Addig sem voltam nagy cukor-édesség zabáló, de azóta semennyit sem eszem, és nem is kívánom. Nem mellesleg 10 kg-ot fogytam, sokkal jobb a közérzetem, nem puffadok, szebb a körmöm, a bőröm, fizikálisan is ezerszer jobban vagyok.
2018. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem fontos, sőt valamelyest egészségtelen a tömény cukor, legalábbis nagyobb mennyiségben s a formája sem teljesen mindegy (nem tudom ugyanolyannak tekinteni a répacukrot és a mazsolát, bár ebben laikus vagyok).


A szénhidrát már más, de még az sem esszenciális tápanyag, az egészséges ember el tud lenni minimális mennyiséggel (nem tudjuk teljesen elhagyni, mert szinte mindenben van) - persze a többség közel sem ideálisan, de életben marad, nem áll be agyhalál, az agy mindig megkapja a maga kis (vagy a többségnél sok) cukrát, amíg a testnek vannak tartalékai, nem az éhhalál szélén vagyunk.

De ha valakinek sok szénhidrát ideális, azt is simán beviheti zöldségből, gabonából, gyümölcsből s egyéb normálisabb ételekből. Gyors tömény cukor egyáltalán nem kell, én már nem is nagyon bírom, a szervezetem könnyen megszokja a jót :D

Kisebb-nagyobb koromban én is megszoktam a sok édességet, én sem tartom ezt jónak, de igyekszem tenni legalább a cukorfogyasztás ellen (pár éve gondoltam egyet és elhagytam a cukrot. ezalatt a legtöményebb cukrokat értem, méz, nádcukor, ilyesmik. a gyümölcs maradt, csak lecsökkent a mennyisége). Az édességfogyasztással úgysincs semmi problémám, sőt, sokat segít abban, hogy kevés szénhidrátot egyek, érdekes módon. De lehet élni édességek nélkül is, elvileg.

Egyesek az édes ízeket is el akarják hagyni, ami nekem fura, hiszen az alapanyagaink nagy része minimum édeskés.

2018. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!