Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen hatása van a szervezete...

Milyen hatása van a szervezetemre, ha minden nap megeszek egy gerezd fokhagymát (szétzúzva fokhagyma nyomóval) és akácmézzel? (kb. egy gerezd olyan 5g, a méz amiben elkeverem az olyan kb.10g)

Figyelt kérdés
2018. aug. 23. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szervezetedre nagyon jó hatása van, tényleg, a környezeted talán nem lenne boldog de próbáld rávenni öket is a fokhagyma evés hasznosságára.
2018. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Napi 2 gerezd (kb. 10g) még jobb?
2018. aug. 23. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudtommal a fokhagyma az ereket tisztítja. Vagyis nem lesznek meszes lerakódásaid. Nagyon hasznos a vérnyomásnak is, meg úgy általában a keringésnek, és a szívnek.

Szerintem elég a napi 1 gerezd - 5 g, de ha a gyomrod bírja, talán a 2 gerezd is menne, de nem kell tovább emelni az adagot.

2018. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amikor nagyon erős torokgyulladásom volt, az antibiotikumot (amit az orvos írt fel) abbahagytam (mivel vérzett tőle az orrom, már reggel amikor az ágyból felültem, már akkor elkezdett vérezni mindkét orrlyukam), és elkezdtem fokhagymázni (napi 5-6 gerezd fokhagyma nyersen szétzúzva + méz és kamilla tea), és az 3 nap alatt helyre rakott. De gyomor irritáció nem volt tőle.
2018. aug. 24. 04:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi egy fejét eszem nyersen. Vízzel felapritva iszom meg
2018. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként rájöttem: igazatok van. Persze régebben valahogy erősebb volt a fokhagyma íze - a mostaniakból már én is meg tudok enni 2-3, vagy akár 4-5 gerezdet is.

Főleg szendvicsben, rizsben elkeverve.

Azt nem írtam, hogy nemcsak a fokhagyma, de a méz is hasznos a természetes antibiotikumával.

Egy megfázást simán helyre ránt a kettő alkalmazása.

S bár ápolónő a szakmám, én is szívesebben alkalmazok ilyen természetes módszereket, mint a kemikáliák. Nem mondom, hogy sosem használom, de ha van alternatíva, akkor inkább gyógynövények, s hasonlók. :)

2018. okt. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!