Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » K2 vitaminról mit tudtok?

K2 vitaminról mit tudtok?

Figyelt kérdés

Egy ideje azt olvasni, D vitamin mellé K2 vitamint kell szedni.De mennyit?

Mi van azokkal, akiknek betegség miatt véralvadásgátlót kell szedni? Ez ugye hígítja a vért.

A K2 pedig sűríti a vért.Az egérméreg véralvadásgátlót tartalmaz, így fejti ki hatását.Ha a mérgezett egértől a macska beteg lesz, az orvos rögtön K2-őt ad neki, injekcióban konakion a neve.

Ha tehát aki véralvadásgátlót szed, az nem szedhet K2-őt a D vitamin mellé?Viszont akkor a kálcium a csontjaiba, erekbe lerakódik.

Úgy tudom, a K2-őt a szervezet előállítja. Akkor miért kell szedni?



2018. aug. 29. 14:43
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mindent előállít a szervezet, ha jól működik.

K2 vitamin miért kellene a D-vitaminhoz?

K2 vitamin az artériák falán a calcium lerakódást akadályozza.

2018. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak éppen olyan világban élünk, és úgy élünk, hogy a szervezet nem működik már normálisan. Ritka kivételtől eltekintve. De ez egy hosszabb történet.

K2 kell a D vit.mellé. Sok gyártó eleve együtt árulja.Olvass utána.

A K2 besűríti a vért.Másodlagos hatása a kálcium lerakódás gátlása.Akinek sztrokja, trombózisa, stb.volt nem szabad K2-őt szedni.De nem írom le megint.

Aki tényleg tud rá választ, az írjon.

2018. aug. 30. 10:32
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
K2 nem kell egyáltalán a D-vitaminhoz. A K2 csak az egészséges csontozathoz járul hozzá. Persze vannak olyan vitamin készítmények, amik tartalmazzák mindkettőt, sőt még D3-at is, de ez nem azt jelenti, hogy D-hez kell a K2.
2018. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor nézz utána!Vagy ha ide beírod, ezt hol olvastad,hol van rá a hiteles bizonyíték, akkor elhiszem. De én mást olvastam.
2018. aug. 30. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!