Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem fogyok?

Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából másfél hónapja elkezdtem diétázni és mellette mozogni. Sajnos több egészségügyi gondom is akadt mert nem figyeltem magamra és elhittem, hogy közel 140 kilósan is lehet szép az életem mint közösségi médiában lévő jópár plus size modellnek. Sajnos nem így lett és gerincsérvem lett ami odáig fajult, hogy mozogni sem tudtam. Ezért elkezdtem eleve McKenzie terápiára járni plusz otthon minden nap nagyjából 20-30-40 percet (fájdalomtól függően) szoktam biciklizni és(percenként kB 10 kcal-t égetek el) illetve mellette súlyzózok 1,5kg-s súlyokkal guggolok és hasizmozok. Emellett diétazom napi max 160-190 ch-t eszem és nagyjából 2000 kcal-t(van, hogy kevesebb 2-3 százzal). Majd 1hónapig kB szépen ment le 135kg-ról indultam és most lassan 3 hete folyamatosan 130,x-et mérek néha többet néha kevesebbet. Szeretnék haladni vele mert ahogy ment le a súlyom éreztem, hogy jobban is vagyok de most hogy megállt megint kezd fájni a derekam. Nem tudom mit csinálok rosszul a fehérjére is igyekszem figyelni a mozgás miatt. Kérlek ha valakinek van tanácsa segítsen. Okoskodó kommenteket nem kérek, hogy nem kellett volna így meghízni pontosan tudom ezért próbálok változtatni.

Köszönöm a segítségeket.



2018. szept. 1. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy drága, de én gyógytornászt és dietetikust tanácsolok. Ezek mellett 100%, hogy javulna az állapotod és lefogynál. Legyél kitartó. Én is diétázom jelenleg, viszont én konditermi edzést végzek heti 2-4 alkalommal, ami számomra nagyon bevált.
2018. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Orvosi kivizsgáláson, vérvételen voltál valamikor? Ilyen mértékű elhízás hátterében gyakran van valamiféle betegség, rendellenesség. Vércukor, pajzsmirigy, IR vizsgálat hasznos lenne, mert az eredmények alapján lehet, hogy jobban be lehetne állítani a diétádat (pl. inzulinrezisztencia esetén valószínűleg még mindig túl sok szénhidrátot fogyasztasz és az se mindegy, milyen forrásból, pm probléma esetén gluténmentes étrend ajánlott). Vérvételből a triglicerid, májfunkció is érdekes lehet.

Ha teljesen egészséges vagy, akkor is lehet több oka annak, hogy nem fogysz. A kalóriacsökkentés (makrók figyelésével együtt) akkor a leghatékonyabb, ha odafigyelsz arra is, hogy miket eszel, mert kevesebb kalóriából kell bevinned ugyanannyi, vagy (ha előtte nagyon vacak étrended volt) több vitamint, nyomelemet, ásványi anyagot, egyéb fontos tápanyagokat, esetleg kiegészítőkkel megtámogatva.

Emellett nem tudom, szedsz-e bármilyen gyógyszert, fogamzásgátlót, antibiotikumot. Utóbbi a bélflóra szempontjából fontos, elképzelhető, hogy kóros baktériumok, gombák szaporodtak el benned, erre utalhat pl. az erőteljesen domborodó has, puffadás, emésztési problémák, reflux, bőrbetegségek. Ebben az esetben nem ártana helyrehozni a bélflórádat is. Ha gondolod, adok részletesebb tanácsot, akár priviben is írhatsz.

2018. szept. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!