Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha majdnem minden nap megiszom...

Ha majdnem minden nap megiszom egy energiaitalt az szerintetek nagyon káros? 20/L

Figyelt kérdés

Csak cukormenteset iszom, nem akarok elhízni/cukorbeteg lenni.

így meg kb annyi mintha kávét innék + kiegészítve pár viztaminnal ami még hasznos is lehet szerintem..

Szóval nem igazán értem miért mondják, hogy annyira káros


2018. szept. 3. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Napi egy szerintem simán belefér, nem hiszem, hogy bármi bajod lesz, volt olyan, hogy egy nap alatt megittam hatot. :D
2018. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha azt mondom hogy hosszú távon káros (ami igaz is), akkor abbahagyod? Valószínűleg nem.
2018. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es. Pontosan mit értesz káros alatt?
2018. szept. 3. 21:13
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

A cukormentes energiaitalokban (szinte mindben) aceszulfám-K, aszpartám, szukralóz van cukor helyett, mindegyikkel kapcsolatban felmerült, hogy káros hatással vannak az egészségre.

Ezenkívül van még bennük szénsav, mesterséges aromák és színezékek (valamelyikben még azorubin is, ami közismerten káros), stabilizátorok, tartósítószerek, ezekre egyáltalán nincs szüksége a szervezetednek.

A hasznosnak tűnő összetevők lehetnek különféle vitaminok, aminosavak (L-karnitin, L-arginin), inozitol, guarana kivonat és hasonlók. Ezekkel nem lenne gond, ha nem lenne mind szintetikus. Kérdéses, hogy mennyit tartalmaznak, és ténylegesen mennyi hasznosul belőlük.

A koffeintartalom elég változó, vannak gyengébb és bikaerős változatok. Valószínűleg a koffein és a cukros fajtákban a sok cukor az, ami leginkább függőséget válthat ki. A magas koffeintartalmú fajtákkal az a gond, hogy nem mindenki számolgatja, mennyi koffeint visz be naponta, főleg ha többet is iszik, így könnyű túladagolni, ami veszélyes lehet. Neked az egytől nem valószínű, hogy problémád lesz, de ettől még az energiaital összességében inkább káros, mint hasznos. Persze ez elmondható kb. az összes üdítőről is, akármilyen vitaminokat meg gyümölcskivonatokat is tesznek beléjük.

Én a magam részéről inkább maradok az egészséges, sokféle aminosavat és vitamint tartalmazó étrendemnél, mellé napi 2 valódi kávé (nem csak natúr koffein).

2018. szept. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mi az hogy azért káros mert szintetikus?

attól még ugyan az az anyag, függetlenül az előállítás módjától.

És a bizonyítottan káros mit takar?

2018. szept. 4. 22:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a fogászathoz értek valamennyit, a belgyógyászathoz kevésbé (tehát hogy a belső szerveket mennyire károsítja arról nem tudok hitelesen nyilatkozni, de csodálkoznék ha jót tenne nekik). Mindenesetre a fogaknak baromira nem tesz jót ha savas italokat fogyasztasz, legyen az energiaital, üdítőital, vagy valamilyen citrusfélének a leve. Pláne ha sokáig kortyolgatod hogy jó sokáig ázzon a savas közegben a zománc...


Itt egy tudományos cikk róla:

[link]


Itt pedig egy kép sav okozta zománceriózióról:

[link]

2018. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

"attól még ugyan az az anyag, függetlenül az előállítás módjától"

Én ebben nem hiszek. Másrészről a természetes ételekben sokféle mikro- és makrotápanyag együtt van jelen, ezek befolyásolják egymás hasznosulását. Pl. a gyümölcsökben, zöldségekben a természetes C-vitamin mellett antioxidánsok, ásványi anyagok és nyomelemek is vannak, amelyek együtt jó hatással vannak a szervezetre. A patikai aszkorbinsav az csak aszkorbinsav, nem véletlenül járja az a hír, hogy vesekövet okozhat, vagy fel sem szívódik a nagy része.

A legviccesebb, amikor zsírban oldódó vitamint tesznek egy üdítőbe. Vajon mennyi (és milyen) zsír lehet egy üdítőben?

2018. szept. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ez nem hit kérdése.

Akkor is veseköved lehet ha annyi aszkorbinsavat eszel ami ekvivalens a tablettában pl a citrom aszkorbinsav tartalmával. Csak nyilván a tabletta koncentráltabb ezért kajában többet kell enni belőle.

az A-D-E-K zsírban oldódó vitaminokat tabletta formában se úgy fogyasztja valaki, hogy amellett zsír van. Azok a szervezetedben oldódnak fel.. egyébként energiaitalokba jellemzően B vitaminokat tesznek amik vízben oldódnak

2018. szept. 4. 23:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Valamelyikben meg D-vitamint láttam.

És valóban, a tablettás A-D-E-K vitaminok sz.rt sem érnek, ha nem zsíros kajához eszed őket. És még akkor sem lesz ugyanaz a retinyl-palmitát hatása, mint a valódi (ételekben található) retinolé. Sőt, az alfa-tokoferol sem ugyanaz, mint a természetes ételekben előforduló vegyes tokoferoloké. Nyugodtan olvass utána.

2018. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!