Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan, hogy a szervezet...

Anonim$ kérdése:

Van olyan, hogy a szervezet elfelejt éhes lenni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon ráálltam erre “most fogyok” témára és bevallom volt nap amikor nem is ettem. ( Mozogtam is mellette!!) Ismerem a “gyomor összeszükűl” dolgot, nem erre vagyok kiváncsi. Létezik olyan amikor a szervezet/test nem jelzi ha éhes az ember? (Gyomor korgás, gyomor fájás és társai..) amik egyértelmű utalások lehetnek arra ha valaki éhes.. Nos! Kb. egy hete nekem semmi jelzés nincs, viszont három napja iszonyú fejfájás, szédülés, hányinger és mellkas fájdalmaim vannak.. lehet azért mert ideje kicsit tartalmasabban enni? Valamint ha nem ettől akkor mitől lehet? (TERHES TUTI NEM VAGYOK!!!) 21/L

Válaszokat előre köszönöm!



2018. szept. 6. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Pszichés hatások befolyásolják az éhségérzetet (kinél így, kinél úgy). Ha a vércukor szint 4 mmol környékére lecsökken, akkor jelentkezhet fejfájás, szédülés és spontán izomremegés is. Emellett a bélrendszer normális mozgásához anyagot kell bevinni.
2018. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Az étvágytalanság oka lehet valamilyen betegség, fertőzés. 1 hét nem sok idő, lehet, hogy akkor szereztél be valamilyen vírust vagy bacit, és mostanra jöttek ki rajtad a konkrét tünetek.

Ha nem eszel eleget, akkor lehet vitaminhiányod, amitől gyengülhet az immunrendszered, egyúttal egyes mikrotápanyagok hiánya maga is okozhat étvágytalanságot.

2018. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Igen, van ilyen, ettől még lehet amúgy makkegészséges is az ember.

Nálad bizonyára lelki okokra vezethető vissza, nagyon rámentél a fogyásra, bár ezt azért az étrend is elősegítheti.


Sokakról hallottam már, akik SOHA nem éhesek. Néha 2-3 nap után jut eszükbe, hogy enni kell, no ez így veszélyes. Esetleges kósza böjtnapokat kivéve mindennap egyél rendesen, ha éhes vagy, ha nem, ha van étvágyad, ha nincs.


Nekem elég extrém okokból volt nulla vagy az alatti éhség és étvágy (90% zsírt tartalmazó, ún. zsírböjtnél is teljesen kikapcsol - igen, ilyet nem csinál az ember, de egyesek igen és másfél napra tanulságos volt nekem is -, zsíradaptáció+kánikula is hozta már ezt...), de akkor is éreztem az energiahiányt, úgyhogy rendesen ettem (amúgyis megszoktam, hogy eszem). Ha semmi jelzést nem kapsz a testedtől időben, az veszélyes, nálam 24 óra nem evésnél azért valami van, pl. elkezdek nem működni tovább (nagyon primadonna a szervezetem, igazából sok hétig elműködne még, de igyekszik rávenni az evésre). Szédülés, gyengeség, fejfájás, ezek elég tipikus jelek éhezéskor. A gyomrom jóformán sosem korog és nem is fáj, ez bizonyára egyéni.


Ha nem érzel semmit, akkor is egyél, mert kell. Étel nélkül lerobbansz, majd meghalsz, azt hiszem, ez elég egyértelmű. Nem azért kell enni, mert éhes vagy, hanem mert tápanyagokra van szüksége a szervezetnek a működéshez.

2018. szept. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!