Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Keveset eszek, de nem vagyok...

Keveset eszek, de nem vagyok éhes (? )

Figyelt kérdés
Szóval, leszeretnék fogyni, eddig sem ettem sokat, viszont sokat nasiztam. A nasizást elakarom hagyni, és a szénhidrátot is csökkenteni amig a fehérjét növelni. Az a gondom, hogy én eddig is napi kb 1,500 kcl-t ettem meg nasizással. Amióta elhagytam a nasizást napi 700-800 kcl jön össze, de nem éhezem, nem vagyok éhes, nem kivánom a kaját, amikor éhes vagyok mindig eszek. Félek, hogy a szervezetem takarékolni fog vagy valami ilyesmi. Hagyjam igy, vagy erőszakoljak magamba többet? (160cm, 55 kg, 17l)

2015. jún. 23. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia , nem hiszem hogy többet kéne magadba tömnöd , ha sok gyümölcsöt zöldséget és fehérjét (hús , tojás ilyesmik) eszel akkornem baj hogyha csak ennyire jön ki , de szándékosan ne koplalj.
2015. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A koplalás nem jó s az éhségérzetnek semmi köze ehhez. A súlyod és a magasságod nem nagy, de ezzel együtt nem hiszem, hogy jó lenne ennyire picit enni... De A Te döntésed, viszont mindenképpen figyelj a tápanyagbevitelre, kevés kalóriában nyilván nehezebb megoldani, nekem nem is menne ennyiben, még a duplájában is vannak nehézségek, pedig értelmes ételeket eszem, de elég speckó étrenddel.

Rövidebb ideig persze csinálhatod, maximum kicsit lassul az anyagcseréd (tartalékolni nyilván nem fog a tested, ha nincs miből, egyszerűen kevesebbet használ valamivel. de hogy kinél hány kalória az, ahol ez beindul, nem tudom, 7-800 kcal azért nem annyira masszív koplalás egy kisebb embernek). Mondjuk hosszú ideig nincs is értelme csinálnod, nincs nagy fölösleged s ekkora deficittel elég rendesen kell fogynod.

2015. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja még valami. Erőszakolni ezzel együtt sem jó, én nem tudnám megtenni. De én nulla éhség és étvágy mellett is viszonylag sokat tudok enni, bár térfogat akkor már nem megy. Egy tipikus fogyózó étrendből alig ennék, de vannak ételek, amikből pár falat könnyen lemegy s már ettem annyit, mint Te egész nap. Bár azoknak a tápanyagtartalma nem az igazi, de vannak fehérjedús italaim, amik szintén lecsúsznak. Konkrétan erőltetni... Max. ha anélkül konkrétan koplalnál, amúgy nem. De csak mert az ember nem kíván enni, tud enni kényszerítés nélkül. Lehet, hogy nem mindenki s nem mindig, de van ilyen is :) Nekem van ilyen is és azt is ismerem, milyen, amikor tényleg nem tudok enni, az utóbbi esetben sosem teszem. De igyekszem bevinni legalább a fehérjémet, plusz némi zöldséget s egy alap kalóriamennyiséget. De én picit paranoid vagyok, az is igaz :) Nem akarok izmot bontani vagy rosszul lenni.
2015. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!