Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha hizni szeretnek akkor...

Ha hizni szeretnek akkor milyen eteleket ajanlottok?

Figyelt kérdés

20F vagyok, azt hiszem elertem magassagom csucspontjat, de ehhez testsulyom eleg keves mindossze 63-65kg. Mindig is nehezen hiztam, igy ne irjatok azt hogy mekibe menjek mert nem mukodik... Szeretnek kicsit hizni. Sportolni nincs nagyon idom, de nem hiszem hogy “hájra” menne a suly.

Milyen eteleket erdemes enni? Magas szenhidrattartalmuakat? Kenyeret, gyumolcsoket? Kb. 400 g szenhidrat kell naponta bevinnem a kalkulatorok szerint.. mivel toltsem ki?



2018. szept. 12. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Amiből sokat tudsz enni. Talán a sok szénhidrát, sok zsír ilyen, de pont ez a legproblémásabb kombó sokak szerint...


Én zsírral tömegelnék, mert nekem azzal is megy és az a megközelítés egészséges számomra, de a tipikus persze a szénhidrátra alapozás, az eleve rosszabbul laktatja az átlagos embert.

Gabonák, gyümölcsök, zöldségek, ezek rengeteg szénhidrátot tudnak hozni (zöldségből főleg a száraz hüvelyesek, persze, azok igencsak ott vannak a szeren. sajna talán pont emiatt, illetve a komoly fehérjetartalmuk miatt igen jól laktatnak).


Hogy mi laktat, azt csak te tudhatod. Sokunkat pl. nem jól laktatja az olajos mag, de könnyű megenni belőle rengeteg kalóriát. Persze lehet, hogy neked nem könnyű vagy rosszul leszel a sok zsírtól. Néha egy kevés azért segíthet, tápanyagbevitel szempontjából se rossz dolog az ilyesmi. Itt-ott 1-1 kanál extra zsír is ad kalóriát.

Persze előbb tervezd be a napodba a fontos tápanyagokat biztosító alap ételeidet, lehet, hogy már így is elég sok kalória összejön...


Ha nem sportolsz és hízol, az természetesen háj lesz, mit gondoltál, a test csak úgy poénból tök feleslegesen, erőfeszítés nélkül költséges izmot épít? Nem, ennél takarékosabb és logikusabb.

2018. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!