Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet vissza szokni az...

Hogyan lehet vissza szokni az evésre?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszes időszakon vagyok túl, alig ettem hetekig.

Szinte leszoktam már az evésről, tényleg nagyon keveset eszem. Korog a gyomrom, de egy falat sem megy le a torkomon.

Nincs semmilyen szervi bajom, tudom, hogy a stressz okozta, de egyszerűen nem tudok enni, és fáj már a gyomrom.


Ismer valaki valamilyen módszert, ami meghozza az étvágyat?



2018. szept. 16. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A stressz az nagyon sz.ar néha és többet árt mint amennyit az emberek elismernek.

Az evésproblémával lehet hogy meg kellene látogatni egy dokit aki erre specializálódott mielőtt még több problémád lenne.

Én úgy tudom hogy a gyomor megszokja mennyit eszel átlagosan és ha keveset eszel és a gyomrod már hozzászokott utána nehéz rászokni a többre, tudom nekem is volt hasonló problémám csak nem ennyire rossz. Szerintem ha nem akarsz dokihoz menni akkor a legjobb megoldás (ami egyébként egészséges is) sokszor keveset enni. Minden nap ötször hatszor próbálj meg enni egy keveset és ha ez már megvan akkor próbálhatsz meg átállni más ütemre bár szerintem sokszor keveset enni még mindig sokkal jobb mint kétszer felzabálni az egész hűtőt.

Remélem gyorsan rendbejössz, sok szerencsét kívánok neked!

2018. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz (kivéve hogy én jobb napjaimon soha nem eszem 2-nél többször, az nekem nem jó, ilyen is van). Ha nem annyira komoly, hogy orvoshoz menj, próbálj meg enni, legalább kicsiket, többször s ha jó úgy számodra, töményebben. Nekem szinte teljesen mellékes az étel térfogata, kényszerű koplalás után sem volt gondom az újra (esetemben igen sok) evéssel, de van, aki érzékeny erre. Biztos van, amit könnyebben megeszel, mint mást, jobban kívánod, jobban esik... Nyilván a helyes tápanyagbevitelre is érdemes ügyelni, de vannak lehetőségek.

Próbáltál enni? A kedv mellékes, fogd meg a falatot, rakg be a szádba és nyeld le. Ilyenkor kihányod vagy meg se próbálsz enni, ha nem kívánod? Világos, hogy muszáj enni s inkább magadtól oldd meg, mintsem infúzióra kössenek egy ponton.

2018. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen és a válaszokat is!


Próbáltam enni, de azzal csak öklendezést és majdnem hányást érek el.

Szoktam enni (inkább próbálkozni) napi többször, de borzasztóan keveset, és sokszor csak erős hányinger és ételundor kíséretében sikerül.

2018. szept. 16. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy a stresszt nehezebben viseli a szevezet ha energiahiányban van. Az öklendezés nem kellemes, ilyenkor várj öt percet és próbáld meg megint. Egyél magas kalóriatartalmú ételeket, így gyorsan jutsz energiához. Próbáld meg kezelni a stresszt, különben csak egyre rosszabb lesz.
2018. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egyre rosszabb lesz, csak még nem találtam meg a stressz kezelésének módját. Köszönöm a választ!
2018. szept. 16. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nehezedre esik enni, próbálj meg valamilyen folyékony ételt, pl. leves, turmix, esetleg lágytojás. Húslevest nagyon ajánlom, lehet, hogy sóból is túl kevéshez jutottál mostanában.
2018. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyelőre joghurtittallal próbálkozom, egy kevés elfogyott már belőle.

Köszönöm!

2018. szept. 17. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!