Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért zabálok ennyit?

Miért zabálok ennyit?

Figyelt kérdés
12-13 éves koromban sikerült abbahagynom hogy minden nap egyek édességet. Akkor sikerült de most nem. Kb 1 hónapig enyhe evészavarom volt, koplaltam, és lefogytam 6-7 kg-t. 55-ről mentem le 48-ra, de egy hete elhatároztam hogy kigyógyulok. Nos, sajnos ez nekem nem abból állt hogy egészséges ételeket eszek, hanem elkezdtem zabálni. Eszem a normál adagokat de rengeteg édességet is. Nincs olyan nap hogy ne ennék valami nasit. A súlyom (egyenlőre) nem nő, reggel 50,2 körül, este pedig 51 körül. Ezzel nincs is problémám, a kajálás viszont zavar. Ez csak kamaszkori étvágynövekedés vagy köze lehet a koplaláshoz?
2018. szept. 27. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mit és mennyit ertél ma?
2018. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg hány éves vagy és hány cm magas? Sportolsz valamit? Írd le, hogy mit eszel egy nap és ez mellett milyen édességet eszel. Egy az, hogy lehet a szervezeted most mindent tartalékol és követeli a gyors energia nyerés miatt az édességet, mert éheztetted. Na most nincsen ezzel probléma. El fog múlni, amint egyensúlyba kerül a szervezeted. Arra figyelj, hogy a három fő étkezés kellő mennyiségben tartalmazzon fehérjét és sok zöldséget, gyümölcsöt, teljes kiörlésű ételeket egyél. Ez mellett nincsen baj azzal, ha eszel édességet. Egy-egy csoki, sütemény, vagy akár egy tábla csoki... ugyan már. Hidd el még mindig jobb, mint az önsanyargatás. Mellette sportolj sokat, igyál sok folyadékot és figyelj a megfelelő pihenésre. Nem lesz semmi baj, teljesen normális a fejlődő szervezet ezt kívánja, főleg, hogy sokat fogytál.
2018. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16 éves 50-51kg 162cm. Hetente egyszer íjászkodok, egyszer floorballozok, mellette kb. Minden nap sétálok egy órát. A reggelim általában 2tojásból rántotta, mellé csemegeubi. Ebédem amit anyum főz, ma pl. Borsófőzelék. Délutáni nasi ma twix volt, meg egy szelet nutellás kenyér, vacsira pedig 1 nagy szelet bundás kenyér,tea plusz utána még bevágtam egy dörmit 😩. Tudom, elég sok, de próbálok változtatni.
2018. szept. 27. 21:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Napi 2liter folyadék megvan, eleget is alszok, azzal nincs baj. Lehet inkább többfelé kéne osztanom az étkezéseket.
2018. szept. 27. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik úgy, hogy sokat zabálnád... Ha nem tetszik a sok bolti édesség, csökkentsd (én sem eszem már bolti ételeket, de saját édességet bátran, nem azzal lakom jól, de jólesik), de túlpörögni nem kell.


Már írták és teljesen igazuk van, hogy simán lehet az is, hogy most kicsit jobban ráesel az ételekre, mert eddig koplaltál. Nekem az se kellett, csak erősebb megszorítás, utána kellettek lazább időszakok. Ez normális.

2018. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az édesség, amit megeszel egyáltalán nem sok. Alapból az ézkezéseid egészségesek, na most a twix meg a dörmi... mellette egy szelet nutellás kenyér és a bundás kenyér nem vészes. Ha soknak tartod, akkor sem kell megint megvonnod magadtól semmit. Twix helyett vegyél (ha szereted: pl. egy kisebb túró rudit - egy hangyányival jobb). A dörmivel nincs baj... egyáltalán nem vészes, főleg a magasságod - súly, aktivitásodba ez most belefér. Én pl. most napi szinten az egész mogyorós csokit ettem... nem tudom, ezt kívántam. Nem híztam egy grammot sem, mellette tartottam az úgynond egészséges étkezéseim (hús, zöldség, tojás, saláta, tk kenyér, zabpehely) és min. 2-3 litert megittam. De pl. este tornázom, napközben rengeteget megyek, este 6-7 után pedig mindig megiszok egy bögre teát mézzel. Nekem a méz is sokat segít. Mellette a natúr joghurt vagy kefír is nagy kedvencem. Szoktam venni diákcsemegét (Lidl-ben 249.- és ezt találtam a legjobbnak, mert ebben bár van mazsola, mégsem abból áll az egész, mint sok más diákcsemegében, hanem rengeteg mandula, kesudió, mogyoró is van benne. Ezt szoktam bele tenni plusz egy kis kókuszreszeléket és egy-egy kocka csokit, ha megkívánom). Ez is egy alternatíva. :-) A lényeg, hogy most ne vonj meg semmit magadtól, edd azt ami jól esik és az életed ne arról szóljon, hogy görcsölsz az étkezésen. Hidd el tudja a tested, hogy mire van szüksége. Ha elég vagy ,,úgymond eltelítődik” valamivel, akkor biztosan nem fogod már kívánni azt az ételt, jelen esetben édességet. Mértéket pedig így is - úgy is tudj tartani, de ne most... még szükséged van a többlet energiára.
2018. szept. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bazita ***** válasza:

Mi a fenéért akarsz koplalni, ha 50 kiló vagy?


Másik: 16 évesen még lehet, hogy fejlődne a szervezet, ha kajás vagy, egyél. Ilyen 18 év alatt sztem ne kezdj nagyon diétákba, max ha 150 kiló vagy.

2018. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!