Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi idő alatt hal éhen egy...

Mennyi idő alatt hal éhen egy ember?

Figyelt kérdés
Nemrég különböző okok miatt 2 napig nem tudtam enni. Mar az ezt megelőző napokban is csak nagyon keveset ettem. A harmadik nap reggelén összeestem, fekete foltokat láttam, és úgy éreztem spontán öngyulladásba kezedek. Miután ettem ez rövid időn belül helyre állt. De nekem úgy tünt ez a két nap nagyon kevés ahhoz hogy ilyen rosszul legyek. Ez csak azért lehetet mert leesett a vércukrom, vagy ilyen kevés ideig birja a szervezet táplálék nélkül és ha nem eszek 1-2 hét múlva bele is haltam volna?
2018. okt. 2. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Néhány hét és 1-2 év között bárhol, de extrém izomsorvadt és tápanyaghiányos esetben bizonyára napok alatt is visszafordíthatatlanná válhat a dolog.


Nagyon sokan kihagytak már egy hónapot, annyit egy egészséges, tartalékokkal rendelkező ember kibír mozgás nélkül (nyilván ha nem szokott hozzá, akkor jó eséllyel problémái azért lesznek. gyakorlott böjtölő dolgozik is így). Az éhségsztrájkolóknál is hetek vannak, olykor a romok alatt rekedteknél is s a koplalásra ráfekvő haláltáborokban sem halnak éhen az emberek pár hét alatt.


Ettől még a többségünk tapasztalhatja, hogy 24 órát sem mindig bírunk jól evés nélkül. Velem is volt ilyen, pedig amikor 5 napig nem ettem, illetve 11 napig minimális kalórián voltam (ráadásul hidegben), nem volt semmi bajom, ami az el is várható, általában igen bőségesen és jól eszem.


De aki eleve rosszul eszik, alig van izma és hája, illetve beteg, annak más. Sok cukorbeteg nagyon hamar problémáknak nézne elébe nulla kalóriával.

2018. okt. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve volt, hogy heteken keresztül vasárnap estétől csütörtökig semmit sem ettem, nem volt 13 centem egy zsömlére. Car volt, megalázó, de túléltem.

Állítólag amúgy 1-2 hét.

De találtam valamit.(igen, google, első találat)

Drága a wcpapír, de azért egyél! 😊

Üdv!

2018. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, a linket meg elfelejtettem.

Íme: [link]

2018. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor volt egy igaz legenda, hogy hős szovjet halászok több mint hatvan napig éheztek a tengeren ( azt nem tudom, miért nem fogtak halat). És azért bírták ilyen sokáig, mert a Lenin elvtársra gondoltak. És ezt nekünk történelemből be kellett tanulnunk. ( 1952-1956 körül lehetett). És azóta nem felejtettem el, hogy mennyit ki lehet bírni étlen.
2018. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Lenin elvtársra gondoltak, folyamatosan hányingerük volt, így inkább nem ettek.
2018. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Ez ternészetesen nem is kitalált probagandaanyag volt....

Igen, Kim Jong Un vagy mi a neve annak sertésnek, is "3 évesen már tudott autót vezetni"....

2018. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bazita ***** válasza:
Erre általános válasz nincsen. VOlt egy csávó, aki 1 évig nem evett, mert el volt hízva, mint állat. Neki ennyi kellett. Egy fogpiszka lehet, hogy 2 hét után megmurdel.
2018. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!